Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

September sa niesol v znamení testov pred košickým maratónom

Ilustračné. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 5. okt 2016 o 22:00

Bežecký kalendár bol v septembri nabitý bežeckými podujatiami.

KOŠICE. Väčšina bežcov mala po dlhodobej bežeckej príprave previerku výkonnosti pred štartom na bežeckom vrchole roka, na maratónskej alebo polmaratónskej trati v rámci 93. Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach.

Na Spiši bežci na 22,8 km dlhom okruhu okolo Spišského hradu navyše zápolili aj o body do bežeckej súťaže pod názvom Východoslovenská veľká cena vytrvalcov na rok 2016. Je však nepochopiteľné, že 4. septembra si na Spiši v jeden deň konkurovali organizátori dvoch bežeckých podujatí.

Uvádzame chronologický prehľad výsledkov celkových víťazov i najlepších východniarov v kategórii mužov i žien z bežeckých pretekov vo východoslovenskom regióne za mesiac september 2016 (zľava doprava nasleduje dátum a miesto pretekov, ročník a názov podujatia, dĺžka trate, počet štartujúcich).

1. september, Poprad – 2. Podtatranský polmaratón (21,1 km – 141 štart.): Muži – 1. Marián Zimmermann (ZRT Krompachy) 1:14:48 h., Ženy – 1. Zuzana Gejdošová (AO Steeple Poprad) 1:29:11 h.

1. september, Poprad – 2. Primátorska desiatka (10 km – 155 štart.): M-1. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 34:22 min., Ž-1. Timea Mihoková (ŠK Poprad) 42:20 min.

1. september, Kamienka (Humenné) – 8. Podvihorlatská desiatka (10 km – 35 štart.): M-1. Michal Ivančo (ŠK Banské) 40:12 min., Ž-1. Zuzana Stanovčáková (Vranov n/T) 46:10 min.

1. september, Ľubotice (Prešov) – 2. Ľubotická desiatka (10 km, 5 km – 100 štart.): 10 km (68 štart.): M-1. Matej Baloga (Biatlon ŠK Prešov) 36:44 min., Ž-1. Eva Hrušovská (Easy go run) 45:18 min., 5 km (32 štart.): M-1. Martin Bendík (Hermanovce n/T) 20:48 min., Ž-1. Veronika Dugasová (Maras team) 24:36 min.,

2. september, Košice – centrum – 5. Night run (10 km – 978 štart.): M-1. Ch. Melly (Keňa) 31:41 min.,... 4. Jozef Urban (TJ Obalservis Košice) 31:51 min., Ž-3. Lívia Krajňáková (Košice) 41:22 min.

3. september, Veľaty (Trebišov) – 2. Veľatský lesný beh ( 17 km, 11 km – 62 štart.): 17 km(25 št.): M-1. Vladimír Čeklovský (Moravany) 1:13:52,7 min., Ž-1. Alena Farkašová (AC Michalovce) 1:26:26,7 h., 11 km (37 št.): M-2. Štefan Nitkulinec (Active Life Košice) 50:09 min., Ž-1. Miriam Kissová (Pozdišovce) 1:13:50,2 h.,

4. september, Sp. Podhradie (Sp. N. Ves) – 33. Beh okolo Spišského hradu (22,8 km, VVCV 2016 – 52 štart.): M-1. Kiprono Too (Keňa) 1:10:37 h., 2. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 1:25:16 h., 3. Tomáš Kamas (ŠKP Sp. Nová Ves) 1:27:39 h., Ž-2. Erika Ondrijová (MTC V. Šebastová) 1:46:45 h., 3. Danica Božová (Svit) 1:47:29 h.

4. september, Novoveská Huta (Sp. N. Ves) – 11. Beh Novoveskou hutou (56 štart.): muži (15 km) 1. Marián Zimmermann (Kluknava) 53:35 min., ženy (10km) 1. Zuzana Gejdošová (Štrba) 41:54 min.

4. september, Svidník – 57. Dukelský beh mieru (20 km – 78 štart.): M-1. E. Cheruyiot (Keňa) 1:06:41 h.,... 4. Miloš Popovič (Košice) 1:16:09 h., Ž-1. Ingrid Petnuchová (Svidník) 1.25:52 h.

10. september, Veľké Kapušany (Trebišov) – 18. Beh kapušianskou pláňavou (12 km – 73 štart.): M-1. Ákos Eordogh (Maď.) 42:51 min.,... 3. Richard Stohl (Patriot Vranov n/T) 44:45 min., Ž-1. Alena Farkašová (AC Michalovce) 55:05 min.

10. september, Gánovce (Poprad) – 2. GAN RUN (7,8 km – 51 štart.) : M-1. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 29:02 min., Ž-1. Timea Mihoková (ŠK Poprad) 35:37 min.

11. september, Drienov (Prešov) – 1. Drienovská desiatka (10 km – 75 štart.): M-1. Jan Wydra (Poľ.) 34:51 min.,... 3. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 35:48 min., Ž-1. Erika Ondrijová (MTC V. Šebastová) 45:14 min.

15. september, Michalovce – 24. Michalovská hodinovka (76 štart.): M-1. Anatolij Malyj (Ukr.) 16 683 m, 2. Richard Stohl (Vranov n/T) 16 432 m, Ž-2. Alena Farkašová (AC Michalovce) 12 965 m.

15. september, Červený Kláštor (St. Ľubovňa) – 18. Malý pieninsky maratón (18 km – 187 štart.): M-1. Tomáš Kubej (ŠK Muránska Dlhá Lúka) 1:04:38 h., 2. Pavol Orolín (Sp. Bystré) 1:05:26 h., Ž-3. Monika Mašlejová (Stará Ľubovňa) 1:29:11 h.

16. september, Spišské Vlachy (Sp. N. Ves) – 3. Večerný beh mestom (8 km – 77 štart.): M-1. Massai Komon (Keňa) 23:42,4 min.,... 4. Patrik Vyšňovský (MBO Strážske) 25:28,7 h., Ž-4. Zuzana Holečková (TDM Krompachy) 32:29,5 h.

17. september, Dobšiná – 7. Dobšinská desiatka (10 km – 158 štart.): M-1. Tomáš Kubej (ŠK Muránska Dlhá Lúka) 36:41,3 min.... 5. Pavol Orolín (KST Sp. Bystré) 37:58,8 min., Ž-3. Daniela Kotschová (Šport rysy) 48:43,1 min.,

18. september, Košice- Sídlisko Ťahanovce – 23. Ťahanovský lesný beh (4 km – 15 štart.): M-1. Július Kaľavský (All4 Run Margecany) 15:12 min., Ž-1. Barbora Němcová (Košice) 19:19 min.

18. september, Poprad – 6. Steeple kros (63 štart.): muži – 12 km: 1. Jan Wydra (Poľ.) 45:04 min., 2. Pavol Orolín (BK Poprad) 45:40 min., ženy – 8 km: 1. Danica Božová (Svit) 41:34 min.

24. september, Gelnica – 1. Night Run (6,8 km – 15 štart.): M-1. Lukáš Harman (TDM Krompachy) 26:37 min., Ž-1. Lenka Kluknavská (Gelnickí bežci) 34:46 min.

24. september, Moldava n/B – 5. Moldavská desiatka (10,6 km – 48 štart.): M-1. Rudolf Verba (BK Steel Košice) 45:56 min., Ž-1. Alena Farkašová (AC Michalovce) 54:22 min.

24. september, Štrbské Pleso – 22. Memoriál Pavla Antala (8 km, prev. 250 m – 127 štart.): M-1. Pavol Orolín (KST Spišské Bystré) 32:49,9 min., Ž-1. Timea Mihoková (BK Poprad) 40:59,4 min.

24. september, Štrbské Pleso – 3. Beh za Tatry (191 štart.): Muži – 7,2 km: 1. Peter Ďurec (UMB B. Bystrica) 23:53,8 min., 2. Róbert Valiček (TJ OBS Košice) 28:10,5 min., ženy – 3,6 km: 1. Kristína Špitková (HK Poprad) 16:39,7 min.

25. september, Humenné – 3. Most Cup (6,6 km – 15 štart.): M-1. Milan Ondričko (Humenné) 24:49 min., Ž-1. Iveta Hudáková (Strážske) 32:46 min.

25. september, Ruskov (Košice-okolie) – 2. Olšavský pohár, 36. Memoriál J. Kažimíra (78 štart.): 16,5 km (32 št.): M-1. Anatolij Malyj (Ukr.) 1:00:38 h., 2. Vladimír Balogh (TJ OBS Košice) 1:07:30 h., Ž-1. Beáta Seligová (Metropol Košice) 1:15:25 h., 9,7 km (46 št.): M-1. Imrich Pástor (Slávia TU Košice) 35:47 min., Ž-1. Alžbeta Tiszová (TMSI Košice) 46:32 min.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.