Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Senzačným víťazom Kucera, Zuzulová sedemnásta

Sportnet|Publikované 27. nov 2006 o 00:00

Senzačným víťazom včerajších pretekov v super G mužov v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach sa v kanadskom stredisku Lake

Louise stal domáci John Kucera. Mladý Kanaďan dosiahol čas 1:29,70 min a pripísal si premiérové víťazstvo v pretekoch SP v kariére.

Kucera sa spustil na olympijskú zjazdovku v Lake Louise so štartovým číslom 1 a na prekvapenie celej hviezdnej konkurencie toto číslo vydržalo vo výsledkoch pred jeho menom až do konca pretekov. Dvadsaťdvaročný mladík bol doteraz vo Svetovom pohári najvyššie vlani v kombinácii vo Wengene na 12. mieste.

BEŽECKÉ LYŽOVANIE

Kuusamo - šprint klasickou technikou, muži A-finále: 1. Jens Arne Svartedal (Nór.) 2:22,1 min, 2. Odd Björn Hjelmeset (Nór.) +1,0, 3. Tor Arne Hetland (Nór.) +2,0, 4. Trond Iversen (Nór.) +3,0, 5. Johan Kjölstad (Nór.) +9,5, 6. Emil Jönsson (Švéd.) +11,2. B-finále: 1. (7. miesto celkovo) Axel Teichmann (Nem.) 2:23,2 min, 2. (8.) Eldar Rönning (Nór.) +0,3, 3. (9.) Oystein Pettersen (Nór.) +2,4, 4. (10.) Vasilij Ročev (Rus.) +2,9, 5. (11.) Fredrik Östberg (Švéd.) +6,9, 6. (12.) Andrew Newel (USA) +13,6

15 km klasickou technikou: 1. Eldar Rönning (Nór.) 38:35,2 min, 2. Vincent Vittoz (Fr.) +15,9 s, 3. Anders Södergren (Švéd.) +18,3, 4. Mathias Fredriksson (Švéd.) +27,5, 5. Jaak Mae (Est.) +29,5, 6. Lukáš Bauer (ČR) +31,1, 7. Tor Arne Hetland (Nór.) +32,2, 8. Sami Jauhojarvi (Fín.) +37,3, 9. Jens Filbrich (Nem.) +50,6, 10. Anders Aukland (Nór.) +54,6, ... 26. Ivan Bátory +1:31,0, 42. Martin Bajčičák +2:09,9, 86. Michal Malák (všetci SR) +5:40,7.

Celkové poradie vo SP (4 z 27 pretekov): 1. Eldar Rönning (Nór.) 232 bodov, 2. Tor Arne Hetland (Nór.) 156, 3. Jens Arne Svartedal (Nór.) 128, 4. Oystein Pettersen (Nór.) 109, 5. Odd-Björn Hjelmeset (Nór.) 104, 6. Tobias Angerer (Nem.) 102, 7. Ole Einar Björndalen (Nór.) 100, 8. Lukáš Bauer (ČR) 90, 9. Vincent Vittoz (Fr.) 81, 10. Tore Ruud Hofstad (Nór.) 80,... 40. Martin Bajčičák 20, 71. Ivan Bátory (obaja SR) 8.

ŽENY A-finále: 1. Petra Majdičová (Slovin.) 2:40,5 min, 2. Virpi Kuitunenová (Fín.) +1,9 s, 3. Marit Björgenová (Nór.) +4,9, 4. Astrid Jacobsenová (Nór.) +6,8, 5. Mona-Liissa Malvalehtová (Fín.) +16,9, 6. Ella Gjömleová (Nór.) +20,6. B-finále: 1. (celkovo 7. miesto) Lina Anderssonová (Švéd.) 2:51,3 min, 2. (8.) Aina Kaisa Saarinenová (Fín.) +0,2 s, 3. (9.) Manuela Henkelová (Nem.) +1,2, 4. (10.) Stefanie Böhlerová (Nem.) +1,8, 5. (11.) Natalia Korostelovová (Rus.) +6,9, ... Alena Procházková (SR) - nenastúpila na štart, klasifikovaná na 30. mieste, Katarína Garajová v kvalifikácii na 42. mieste, do vyraďovacích bojov nepostúpila

10 km klasickou technikou: 1. Virpi Kuitunenová (Fín.) 28:01,2 min, 2. Marit Björgenová (Nór.) +44,1 s, 3. Kristina Šmigunová (Est.) +49,2, 4. Kateřina Neumannová (ČR) +51,3, 5. Vibeke Skofterudová (Nór.) +57,7, 6. Valentina Ševčenková (Ukr.) 1:03,2, 7. Petra Majdičová (Slovin.) +1:07,9, 8. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) +1:11,7, 9. Betty-Ann Bjerkreim Nilsenová (Nór.) a Hilde Pedersenová (Nór.) obe +1:16,0,... 58. Alena Procházková (SR) +3:14,3.

Celkové poradie vo SP (4 z 27 pretekov): 1. Marit Björgenová (Nór.) 300 bodov, 2. Virpi Kuitunenová (Fín.) 222, 3. Petra Majdičová (Slovin.) 194, 4. Kateřina Neumannová (ČR) 157, 5. Kristina Šmigunová (Est.) 140, 6. Ella Gjömleová (Nór.) 119, 7. Vibeke Skofterudová (Nór.) 94, 8. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) 92, 9. Valentina Ševčenková (Ukr.) 90, 10. Natalia Matvejevová (Rus.) 88,... 53. Alena Procházková (SR) 6.

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Lake Louise - Zjazd: 1. Marco Büchel (Licht.) 1:50,72 min, 2. Manuel Osborne-Paradis (Kan.) +0,05, 3. Peter Fill (Tal.) +0,14, 4. Hans Grugger (Rak.) +0,39, 5. Didier Cuche (Švajč.) +0,45, 6. Hermann Maier (Rak.) +0,66, 7. Klaus Kröll (Rak.) +0,79, 8. Stephan Keppler (Nem.) +0,90, 9. Bruno Kernen (Švajč.) +0,94, 10. Michael Walchhofer (Rak.) +1,02,...29. Bode Miller (USA) +1,76,...37. Antoine Deneriaz (Fr.) +2,04.

Super G: 1. John Kucera (Kan.) 1:29,70 min, 2. Mario Scheiber (Rak.) +0,06, 3. Patrik Järbyn (Švéd.) +0,28, 4. Hermann Maier (Rak.) +0.46, 5. Antoine Deneriaz (Fr.) +0,77, 6. Erik Guay (Kan.) +0,81, 7. Didier Defago (Švajč.) +0,82, 8. Bruno Kernen (Švajč.) +0,87, 9. Didier Cuche (Švajč.) +0,91, 10. Benjamin Raich (Rak.) +0,95.

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 3 pretekoch z 38): ): 1. Benjamin Raich (Rak.) 126 bodov, 2. John Kucera (Kan.) 118, 3. Marco Büchel (Licht.) 110 bodov, 4. Hermann Maier (Rak.) 90, 5. Mario Scheiber (Rak.) 88, 6. Peter Fill (Tal.) 84.

Aspen - obrovský slalom: 1. Kathrin Zettelová (Rak.) 2:16,10 min (1:09,14+1:06,96), 2. Tanja Poutiainenová (Fín.) +0,28, 3. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +0,58, 4. Nicole Hospová (Rak.) +0,78, 5. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +2,05, 6. Kathrin Hölzlová (Nem.) +3,10, 7. Julia Mancusová (USA) +3,12, 8. Anna Ottossonová (Švéd.) +3,14, 9. Denise Karbonová (Tal.) +3,22, 10. Manuela Moelggová (Tal.) +3,35, ... 40. Veronika Zuzulová (SR) +4,88 v 1. kole.

Slalom: 1.Marlies Schildová (Rak.) 1:43,18 min (51,28+51,90), 2. Nicole Hospová (Rak.) +0,80, 3. Therese Borssenová (Švéd.) +1,07, 4. Anja Pärsonová (Švéd.) +1,12, 5. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,57, 6. Ana Jelušičová (Chorv.) +1,65 ... 17. Veronika Zuzulová (SR) +4,01.

Celkové poradie (po 3 z 36 pretekov):): 1. Nicole Hospová (Rak.) 210 bodov, 2. Kathrin Zettelová (Rak.) 205, 3. Marlies Schildová (Rak.) 200, 4. Michaela Kirchgasserová (Rak.) 128, 5. Tanja Poutiainenová (Fín.) 127, 6. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 96,... 35. Veronika Zuzulová (SR) 14.

Súvisiace články