Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Senzačné víťazstvo mladíkov v Srbsku

SITA|Publikované 6. sep 2009 o 22:00

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov dosiahla v sobotu v Novom Sade veľmi cenný triumf, keď nad výberom favorizovaných Srbov do 21 rokov vyhrala po veľmi dobrom výkone 2:1.

BRATISLAVA. Podľa hlavného trénera slovenského tímu Borisa Kitku toto cenné víťazstvo nadobudne ešte väčšiu cenu v prípade, že mladí Slováci získajú tri body aj v súboji s mužstvom Cypru do 21 rokov, ktorý sa bude hrať v stredu 9. septembra o 16.30 h v Senici.

Venovali sa len hre

Kouč Kitka bol po stretnutí v Novom Sade rád, že jeho zverenci si zobrali k srdcu pokyny o osobnej odvahe a hráčskej disciplíne. V predzápasovej príprave zdôrazňoval, že balkánski futbalisti sú povestní nie iba výbornou loptovou technikou a veľkou srdnatosťou v osobných súbojoch, ale aj provokáciami a simulovaním. "Samozrejme, že toto všetko som hráčom povedal, lebo balkánske emócie na ihrisku poznám. Vystríhal som ich pred tým, aby na tieto provokácie nejako reagovali, a dôrazne som ich žiadal, aby sa neznížili k odplácaniu faulov v hre a po jej prerušení. Som rád, že hráči tieto pokyny splnili," zdôraznil hneď po víťaznom zápase Boris Kitka a pokračoval: "Práve v prvom polčase sa lámal chlieb tohto duelu, lebo Srbi zrazu nevedeli, čo proti bojovnému a disciplinovanému súperovi majú vlastne hrať. Navyše, v 55. minúte sme sa ujali vedenia, čo ich dosť zaskočilo. Do zápasu sa vrátili až dvadsať minút pred koncom, keď sa im podarilo vyrovnať. Dostali sa na koňa a my sme mali viackrát veľké šťastie. Za stavu 1:1 nás zachránila žrď," priznal B. Kitka.

Hlavný tréner slovenskej dvadsaťjednotky však pripomenul, že blízko ku gólu mali aj jeho zverenci, no za stavu 1:0 nepremenili minimálne dve čisté gólové šance. "Nevyčítal som im to, lebo za predvedený výkon a najmä za splnenie taktických pokynov si zaslúžili pochvalu. Na horúcej srbskej pôde sa totiž nevyhráva každý deň," konštatoval spokojný prvý muž realizačného tímu hráčov SR do 21 rokov.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.