Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Senzáciu Bemaco už strávilo

Prešovské hádzanárky sú odhodlané nadviazať na výsledok so Slaviou. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
Ján Leško|Publikované 25. okt 2016 o 22:00

Najbližší zápas WHIL odohrá Prešov v poslednú októbrovú nedeľu v Zlíne.

PREŠOV. Štart v slovensko–českej súťaži hádzanárok (WHIL) sa Prešovčankám vydaril. V prvom kole vyhralo Bemaco v Písku. Ďalšie štyri zápasy ale východniarky prehrali. Potom sa postarali o interligovú senzáciu.

Žreb WHIL nebol k Bemacu Prešov v úvode súťaže žičlivý. Tri z piatich celkov, Sokol Poruba, Baník Most a obhajca prvenstva Iuventa Michalovce sú aj v sezóne 2016/2017 vážni kandidáti na medailové umiestnenie. Práve s tými tímami Prešovčanky prehrali.

V šiestom kole zavítal do Prešova ďalší z top tímov interligy, Slavia Praha. Bemaco však prekvapilo, ašpiranta na medailové umiestnenie doma zdolalo o štyri góly.

Prezident klubu Peter Šutran ešte pred stretnutím s pražskou Slaviou vyslovil myšlienku, zrejme netušiac, o akú senzáciu sa mladé prešovské družstvo postará, že chvíle Bemaca určite čoskoro prídu.

„V príprave mala naša hra dobrú fazónu. Ukázalo sa, že káder sme pred sezónou vhodne doplnili. Získali sme reprezentantky Slovenska, brankárku Gubikovú, spojku Bačíkovú z Michaloviec, spojku Demajovú zo Šale, na krídlo Lebedevovú. Žiaľ, v úvode sa nám nevyhli problémy. Gubiková chýbala pre vážne rodinné dôvody. Šutranová, Vencuriková a Kocanová sa zranili, proti Olomoucu nehrala ani Lebedevová,“ dodal.

Výhra kolektívnym dielom

Počas trojtýždňovej asociačnej prestávky sa však situácia v tomto smere v družstve prešovských hádzanárok zlepšila.

„Stalo sa, čo sme vlastne očakávali. Vedeli sme, že ak nás obídu zranenia a nemoci, budeme v optimálnejšom zložení, dokážeme hrať dobre aj s favorizovanými celkami. Ukázalo sa to už v najbližšom zápase so Slaviou Praha. Totiž, že ak má družstvo podporu z brány, a to v Gubikovej malo, ak v obrane hrá to, čo ozaj vie, v takom prípade môže hrať vyrovnane aj s najlepšími celkami WHIL,“ konštatoval P. Šutran.

„Tréneri Daniš s Lajčiakom pripravili družstvo takticky veľmi dobre. Dokázali sme eliminovať silný spojkový rad Pražaniek, v útoku súperky zaskočili nápaditou hrou s úspešnou koncovkou. Tá bola predovšetkým výsledok kolektívneho poňatia. Nebolo dôležité, ktorá z hráčok najčastejšie zakončovala akcie gólmi, ale fakt, že šance dokázali pripravovať rozumne, pre najvýhodnejšie postavenú strelkyňu.“

Nálada v družstve už stúpla

Najbližší zápas WHIL odohrá Bemaco Prešov v poslednú októbrovú nedeľu v Zlíne.

„Nemyslím, že by dievčatám malo po jednom prekvapení napršať do nosov. Skôr sa nazdávam, že im zdvihlo sebavedomie. Pravda totiž bola taká, že atmosféra po predtým prehraných zápasoch, najmä po tom s Olomoucom, nebola v družstve práve ideálna,“ pripustil prezident Bemaca.

„Momentálne je v ňom už pohoda, ktorá, verím, že vydrží čo naj-dlhšie. Teda aj po zápase v Zlíne, kam pocestujeme s rešpektom k súperovi, ale s cieľom potvrdiť, že naša výhra nad Slaviou nebola iba dielo náhody.“

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.