Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Sens pobúrilo, že Slováci nepoužili Cháru, jeho výlet za 40.000 USD

TASR|Publikované 11. feb 2002 o 13:39

Ottawa 11. februára (TASR) - Predstavitelia hokejového klubu Ottawa Senators prejavili rozhorčenie, keď sa dozvedeli, že tréner Ján Filc nezaradil do ...

Ottawa 11. februára (TASR) - Predstavitelia hokejového klubu Ottawa Senators prejavili rozhorčenie, keď sa dozvedeli, že tréner Ján Filc nezaradil do slovenskej zostavy proti Lotyšsku obrancu Zdena Cháru.

Najvyššieho muža NHL poslali Sens spoločne s krajanom a spoluhráčom Mariánom Hossom z Ottawy do Salt Lake City, pričom let stál podľa zámorských médií klubovú pokladnicu až 40.000 dolárov, no Filc sa rozhodol využiť iba sily Mariána Hossu, lebo jedno miesto v súpiske si chcel nechať pre kanoniera Washingtonu Petra Bondru na posledný duel s Rakúskom. "Kluboví hráči sú naším hlavným záujmom," vyhlásil generálny manažér Ottawy Marshall Johnston a pokračoval: "Rozumiem, že naše ciele sa nemuseli zhodovať s plánmi slovenského olympijského tímu proti Lotyšom, v každom prípade som však hlboko sklamaný a zdesený, že Zdeno nehral za svoju vlasť. Od Petra Šťastného sme mali indície, že obaja naši hráči nastúpia. Ešte si budem musieť s Petrom o tom pohovoriť. Viem, že Zdeno by v zostave Slovákov zohral kľúčovú rolu, ale tiež ho poznám ako hráča, ktorý rozhodnutie trénera prijal s pochopením a prefesionalitou a plne podporoval svojich spoluhráčov."

Samotný Chára vyhlásil: "Trochu som sa obával, že Johnston bude zúriť, lebo klub mal pre náš štart problémy. Nakoniec ustúpil v prospech reprezentácie a pre našu účasť spravil veľa dobrých vecí." Jeho spoluhráč Marián Hossa smutne skonštatoval: "Stráviť to, že sme nevyhrali, bude veľmi náročné. Precestovali sme dlhú cestu a nakoniec sme nezvíťazili. Pre reprezentáciu mojej vlasti by som prekonal hocijakú vzdialenosť, aj preto tento neúspech znášam veľmi ťažko."

Súvisiace články