Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Seniori si zašportujú v Bardejove

Sportnet|Publikované 12. aug 2008 o 22:00

Areál Domova mládeže SPŠ V Bardejove bude dejiskom XI. ročníka Celoslovenských športových hier seniorov. Spoluorganizátormi hier a zároveň

turistického zrazu sú Ústredie Jednoty dôchodcov Slovenska, krajská organizácia v Prešove a okresná v Bardejove.

PREŠOV. Stretnutie športu chtivých seniorov sa uskutoční na budúci týždeň. Aj tohtoročné celoslovenské hry sú vyvrcholením športových aktivít členov JDS počas celého roka. Konajú sa pravidelne, každoročne v inom kraji republiky. Patronát nad jedenástym ročníkom, konajúci sa v Bardejove, prevzal primátor mesta Boris Hanuščák.

Hodia si aj "valkom"

Ako nás informoval tajomník organizačného štábu XI. ročníka Celoslovenských športových hier seniorov Jozef Chalupa, účasť už potvrdilo štyridsaťtri mužov a šesťdesiatdeväť žien s vekovým priemerom šesťdesiatšesť rokov. Najstaršia prihlásená účastníčka má 78 rokov, účastník o rok menej. Seniori budú súťažiť v behu na 600 metrov (ženy 200 m), plávaní na 100 m (50), streľbe zo vzduchovej pušky, vrhu guľou (hode "valkom"), hode granátom (kriketovou loptičkou), stolnom tenise a šachu. Popri športových aktivitách navštívia seniori JDS historické pamiatky Bardejova, zájdu do Bardejovských Kúpeľov a na návštevu Sedliackeho dvora v Stebníckej Hute.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.