Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Sen o postupe sa hádzanárom Tatrana Prešov rozplynul

Tomáš Mažár. Pivot Tatrana finále nedohral. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 11. sep 2012 o 22:00

Tatran Prešov má pred sebou ďalšie hektické dni. Dnes idú do Hlohovca.

Sen o postupe do skupinovej fázy Ligy majstrov sa rozplynul. Tatran Prešov ani na druhý pokus, po neúspešnej domácej kvalifikácii, neuspel ani po roku v rumunskej Konstanci. Slovenský majster bude teraz pokračovať v druhej najvýznamnejšej európskej súťaži hádzanárov, v Pohári EHF, v ktorom vykročí tak ako pred rokom do tretieho kola.

PREŠOV. Výprava prešovských hádzanárov sa vrátila z Rumunska predvčerom podvečer. Sklamanie z neúspechu sa zračilo na tvárach hráčov i trénerov, zodpovedných za výkony mužstva. Nuž a tie zďaleka neboli presvedčivé.

Predovšetkým prvé polčasy neboli v poriadku. Už ten semifinálový s izraelským súperom neveštil ideálnu formu Tatrana.

Prešov ale v druhom zabral a vyhral jasne o šestnásť gólov. Finálový polčas bol obrovským sklamaním aj pre tých, ktorí zápas o jedinú postupovú miestenku sledovali pri televíznych obrazovkách.

Ani druhý však nebol bohviečo, no Prešovčania v závere aspoň ako–tak skresali z náskoku Rumunov. Rozdiel v skóre v takýchto zápasoch ale nie je vôbec podstatný.

Prvoradé je víťazstvo a postup. Ten si prešovskí hádzanári prepásli sami. Po predošlých skúsenostiach z Konstance tlak publika nebol taký, ako sa možno očakával.

Ani arbitri nemuseli Rumunom extra pomáhať. Ktovie, aké by boli ich verdikty, ak by bol súboj vyrovnaný, súperi by sa ťahali trebárs gól na gól.

Predovšetkým ale preto, lebo Tatran Prešov nepredviedol hru, na akú skutočne má. Ani jeden z hráčov nezahral na hranici svojich možností.

Vo finálovom stretnutí Prešovčanom skrížilo zbrane zranenie pivota Tomáša Mažára už v prvej útočnej akcii.

„Súper mi po súboji na bránkovisku priľahol nohu a v tej chvíli mi čosi v kolene prasklo vo väze. Zápas sa tým pádom pre mňa skončil. Dúfam, že to bude  'iba' natiahnuté a nie nič vážnejšie. To všetko ale ukáže až vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Momentálne je to bolestivé. Uvidím čo povedia lekári, takže prognózy, keď sa vrátim na ihrisko, sú nateraz predčasné,“ povedal po návrate do Prešova aktuálne zranený T. Mažár.

Dodal. „Sezóna sa iba rozbieha, takže najradšej by som bol čo najrýchlejšie späť.“

Príčin je viacero, mienil kapitán

„Príčin, prečo nám postup druhý raz unikol, je viacero,“ tvrdil kapitán Tatrana Prešov Radoslav Antl.

„Všetko je potrebné nechať si uležať v hlavách, spraviť dôkladnú analýzu. Zamyslieť sa nad neúspechom musíme my všetci, kto, kde a v čom spravil chybu. Faktom je, že viacerí hráči nedodržali taktické pokyny. Strieľali zbytočne často z nepripravených pozícií a z kontier domáci ťažili. Hlavne spojky nemali vo finále svoj deň. Okrem slabšej koncovky nepripravili pozície krídlam. Avšak celý náš výkon bol nejaký kostrbatý," nešetril kritikou R. Artl.

"Pravda je ale taká, že ozaj sme to prehrali sami. Tvrdosti Rumunov sme sa nezľakli. Rozhodcovia ale pripustili tvrdšiu hru. Ani to nie je ospravedlnením. Pomáhať súperovi totiž vôbec nemuseli, pretože my sme hrali zle. V útoku sa nevedeli patrične presadiť, vytvoriť dobré pozície na zakončenie. Súper nechal páliť naše spojky, pokryl krídla aj pivota, ktorý nás ostal. Navyše, Konstanci zachytal výborne brankár Popescu, ktorý mal takmer šesťdesiatpercentnú úspešnosť. Aj preto idú Rumuni ďalej.“

Súboj minuloročných finalistov

Pred rokom Tatran Prešov z kvalifikácie nepostúpil, no pokračovanie sezóny bolo už vydarené.

Slovenský majster má stále o čo hrať. V Pohári EHF, v SEHA League aj v slovenskej Tipos extralige.

V najvyššej domácej súťaži čaká Prešovčanov už dnes zápas na pôde minuloročného finalistu HC Sporta Hlohovec.

Hádzanári Tatrana si veru nevydýchnu. Dnes Hlohovec, v sobotu doma premiérový zápas druhého ročníka SEHA League s Metalurgom Skopje, budúcu stredu cesta na sobotňajší zápas s Lovčenom Cetinje v Čiernej Hore a hneď nedeľu, doma extraliga s ŠKP Bratislava...

„Nuž čo, čakajú nás dva vskutku hektické, ba až extrémne týždne,“ poukázal na holý fakt R. Antl.

„Naozaj ešte neviem, ako klub vyrieši ten presun z Cetinje na zápas s ŠKP, ktorý by mal trvať autobusom okolo dvadsiatich hodín. Otázka je, ako to stihnúť, alebo inak vyriešiť, ak sa zápas nepodarí trebárs preložiť. Najdôležitejší je však vždy ten najbližší zápas. Aj keď sme všetci uťahaní, v prvom rade potrebujeme zregenerovať, pričom času trénovať jednoducho niet, súboj v Hlohovci chceme v každom prípade úspešne zvládnuť.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.