Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Semifinálový súboj sestier Williamsových v Bangalore

SITA|Publikované 7. mar 2008 o 18:00

BANGALORE 7. marca (SITA) - Sestry Williamsové sa stretnú v sobotňajšom semifinálovom súboji dvojhry na turnaji WTA Tour v indickom Bangalore po prvý raz od roku 2005, keď na seba narazili na US Open.

Svetová sedmička Venus je opäť vo forme, o čom svedčí aj jej štvrťfinálové víťazstvo nad Ruskou Verou Zvonarevovou (6:4 a 6:3), zatiaľ čo jej sestra si v rovnakej fáze turnaja hladko poradila s nenasadenou ďalšou Ruskou Anastasiou Rodionovou 6:1 a 6:4.

Sestry Willliamsové majú dohromady na svojom konte 64 titulov, z toho 14 z podujatí tzv. "veľkej štvorky". Doteraz odohrali 14 vzájomných duelov, pričom ich bilancia je vzácne vyrovnaná - 7:7. "Bolo by krajšie, keby sme sa stretli až vo finále," povedala na tlačovej konferencii staršia zo sestier Venus.

V druhom semifinálovom zápase na seba narazia štvrtá nasadená švajčiarska tenistka Patty Schnyderová a nenasadená Číňanka Zi Jan, ktorá si vo štvrťfinále dokázala poradiť so svetovou štvorkou a jednotkou žrebu Jelenou Jankovičovou z Chorvátska (6:3, 3:6 a 6:3).ko;kj;aa

Súvisiace články