Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Semifinále bolo studenou sprchou pre Šarišanku

Sportnet|Publikované 7. mar 2013 o 23:00

Prvý zápas semifinále play–off prvej hokejovej ligy žien Ženskému hokejovému klubu Šarišanka 2000 Prešov absolútne nevyšiel.

Na domácom ľade podľahli Šarišanky jednoznačne favorizovanej Spišskej Novej Vsi. Odveta na jej ľade je v sobotu. Prípadný tretí zápas by sa hral na druhý deň.

PREŠOV. Scenár prípadného tretieho, už rozhodujúceho zápasu na spišskonovoveskom ľade je ale veľmi málo pravdepodobný.

Spišiačky sú favoritkami série a najvážnejším kandidátom na majstrovský titul. Nuž a v Prešove za ním vykročili vskutku rázne.

Východniarsky súboj o finále v prešovskej Ice aréne vyznel jasne v prospech hosťujúceho družstva. Šarišanka v strede minulého týždňa podľahla v prvom štvrťfinále na domácom ľade Martinu. Avšak v Turci už poriadne zabrala a sériu otočila z 0:1 na postupových 2:1.

„Z pohľadu výsledku to v prvom semifinále so Spišiačkami bola pre nás poriadne studená sprcha,“ konštatoval po prehre 1:8 tréner prešovskej Šarišanky Jaroslav Baláž.

„Možno je to aj dobre, pretože predpokladám, že po takejto nádielke sa väčšina našich hráčok znovu vráti z výšin na pevnú zem. Mám pocit, akoby si po dvoch výhrach v Martine namýšľali, že v lige na nich hádam nik nemá. Pravdou ale bolo, že Spišiačky sme na ľade jednoducho nestíhali v žiadnej z činností. Zjavne sme nestihli zregenerovať po predošlom ťažkom víkende v Martine fyzicky ani psychicky. Treba však uznať kvalitu kádra Spišskej Novej Vsi, ktorého takmer polovica sú reprezentantky Slovenska. Spišiačky boli u nás jednoznačne lepšie a presvedčivo zvíťazili celkom zaslúžene. Pred odvetou nemáme teda oči. Nechceme byť len odovzdaným súperom, zase skúsime favorita potrápiť. Reálne ale musíme myslieť dopredu a pomaly už myslieť na zápasy o konečné tretie miesto.“

Štatistika

Prešov – Spišská Nová Ves 1:8 (0:3, 0:3. 1:2), na zápasy: 0:1

Šarišanka nastúpila v zostave: Kvaková (Jablonovská) – Čurmová, Tóthová, Brémová, N. Paľová, Jašová – Novotná, J. Štofaníková, Mi. Stašová – Fortunová, Kolová, Mišková – Čarnoká, S. Štofaníková, Sabolčinová. Gól Šarišanky vsietila Fortunová.

leš

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.