Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Seman od rohovej zástavky rovno do brány

Víťazstvo domácich. Bardejov si poradil s rezervou Banskej Bystrice. (Autor: Jozef Mačejovský)
Sportnet|Publikované 17. máj 2012 o 22:00

V predohrávanom 34. kole 3. futbalovej ligy skupiny Východ Partizán Bardejov vyhral nad rezervou Banskej Bystrice 2:0. Hralo sa na mokrom teréne za stáleho dažďa. Aktéri si napriek tomu radili dobre a hral sa pomerne rýchly a svižný futbal v dobrom tempe.

Dominovali domáci, ktorí od začiatku mladých spod Urpína prevyšovali nielen v kombináciách, ale najmä v útočných činnostiach a zakončovaní.

BARDEJOV. Pred niečo viac ako 300 uzimenými divákmi sa domáci strelecky nedokázali presadiť viac ako pol hodinu. Potom došlo ku kurióznej situácii pri rohovom kope. Najprv si loptu ku zástavke položil Grohoľ, no rozhodca Krivošík ukázal na druhú stranu. Tam si to namieril Seman a jeho polovysoká centrovaná lopta sa doslova prešmýkala až do siete prekvapeného brankára vojakov Kozáka. Druhý gól po prestávke zaznamenal opäť po rohovom centri Semana skúsený hlavičkár Palša.

Dať gól z hry je problém

Bardejovčania po dvoch víťazstvách v rade na domácom trávniku sú spokojní, hoci asistent trénera Jozef Kukulský by si želal aj viac gólov: „V prvom polčase sme jednoznačne dominovali a o výsledku sme mohli rozhodnúť skôr. Aj keď sa mladí chlapci súpera snažili, my sme ich do ničoho nepustili a mohli sme dať tri, štyri góly. Som rád, že zvládli dve stretnutia s prvoligovými rezervami, či už v nedeľu s Prešovskou juniorkou a aj dnes. Pri kvante šancí i hernej prevahe sme sa presadili aj strelecky. No nie je to náš prvý zápas, v ktorom takí skúsení hráči ako Vaščák, Seman a Tomko, no i ďalší, keď majú tutové šance a nepremenia ich. Aj preto som rád, že keď dnes nedali gól z hry, podarilo sa to po štandardných situáciách. Kopali sme ich dobre a boli tam aj ďalšie signály.”

Mário Auxt, tréner Banskej Bystrice, bol nespokojný s tým, že jeho tím nezvládol štandardné situácie: „Prišli sme k ašpirantovi na postup v oklieštenej zostave s dorastencami i tými, čo menej hrávali. Máme dosť zranených a chorých. Vedeli sme, že súper hrá rýchly a dôrazný futbal smerom dopredu, kvalita bola na jeho strane. Mali dosť šancí, len ma mrzia dve štandardné situácie, ktoré rozhodli zápas po našich hrubých chybách. My sme nemohli prísť hrať otvorený futbal, spoliehali sme sa na brejkové situácie a mali sme dva, tri náznaky ohroziť domácu bránu. No hráči sú mladí, niekedy zbrklo riešili situáciu.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.