Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Seman do zahraničie nepôjde, na pol roka do Drnovíc?

Sportnet|Publikované 29. dec 2003 o 00:00

Košice - Vedenie českého prvoligového futbalového klubu SK České Budějovice už na jar neráta z trojicou hráčov, medzi ktorými je slovenský brankár

Miroslav Seman. Popri ňom sú na odchode obranca Miloslav Penner a záložník Ivo Svoboda. Posledne menovaný posilní druholigovú Mladú Boleslav. Seman a Pener majú namierené do zahraničia.

Aspoň také boli prvotné informácie. V prípade Miroslava Semana to však zrejme nebude pravda. Tridsaťročný bývalý brankár Tatrana Prešov a 1. FC Košice pôsobí na juhu Čiech od roku 2001 a zmluvu má ešte na pol roka, do konca sezóny. Od svojho príchodu do k čierno-bielym patril medzi opory mužstva. V prebiehajúcej sezóne sa mu však veľmi nedarilo, keď na jeseň odchytal len štyri zápasy v Gambrinus lige. Začal síce ako brankárska jednotka, no po úvodných troch kolách, keď juhočesi nezískali ani bod sa tréner Pavel Tobiáš rozhodol pre zmenu na poste brankára a medzi žrďami dostal šancu 27-ročný Jakub Kafka. Ten sa svojej šance pevne chytil. České Budějovice tak s 22 bodmi zimujú v strede tabuľky na 8. mieste, pričom na tretí Olomouc strácajú len 5 bodov.

Keďže M. Seman ma s juhočeským tímom zmluvu ešte na polroka, jeho prípadný prestup do cudziny naberie na aktuálnosti s najväčšou pravdepodobnosťou až v lete. Podľa našich informácií by M. Seman mal nasledujúci polrok absolvovať na hosťovaní v niektorom českom druholigovom tíme. O jeho služby vraj prejavili záujem Prachatice, 11. tím druhej najvyššej súťaže a v hre sú údajne i moravské Drnovice, ktoré sú na najlepšej ceste medzi českú elitu, keď po jeseni vedú II. ligu s 29 bodmi, pred Mladou Boleslavou (27 b.), Mostom a Hradcom Králové (po 24). Uvidíme, kde nakoniec zakotví 191 cm vysoký slovenský legionár.

Súvisiace články