Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Seman do Pécsu

Sportnet|Publikované 11. sep 2007 o 22:00

KOŠICE. Košické vodné pólo bude mať zastúpenie v kvalitnej maďarskej lige aj v nadchádzajúcom ročníku. Zmluvu s PVSK Pécs totiž podpísal talentovaný

center Lukáš Seman.

Maďarsko výzvou

O 20-ročného hráča ŠKP Košice bol záujem už aj v minulosti, teraz nabral jeho odchod reálne kontúry. Záujem piateho celku maďarskej ligy, ktorá patrí k najlepším na svete, bol dostatočnou výzvou. "Iste, že ma ich interes potešil. A čo v novom pôsobisku očakávam? Radšej nič, aby som sa nesklamal," podotkol L. Seman. So slovenským reprezentantom tréner tímu ráta do základnej zostavy. "Aspoň tak sa vyjadril. Sám však ešte poriadne neviem, aké bude presne zloženie kádra. Každopádne, teším sa na kvalitnú súťaž." Seman uprednostnil ponuku Pécsu pred záujmom košického ČH Hornets, najmä pre možnosť vyskúšať si špičkovú ligu. Pécs bude účinkovať aj v európskom Pohári LEN.

Mal dobrú prípravu

V maďarskej lige sa urastený dvojmetrový center bude mať čo obracať, ale prípravu mal toto leto kvalitnú. Zúčastnil sa totiž až dvoch významných reprezentačných akcií, juniorských majstrovstiev sveta a seniorskej olympijskej kvalifikácie. "Bolo to ozaj dosť náročné, aj časovo, aj psychicky." Zabrať dostala psychika najmä na MS juniorov, kde Slováci skončili až na 12. mieste. Čakalo sa lepšie umiestnenie. "Iste, tam sme to dosť nezvládli. Ani so seniorskou reprezentáciou sme v kvalifikácii neuspeli, ale taký je už šport," povzdychol si jeden z najväčších súčasných talentov slovenského vodného póla.

MARIÁN ŠPACAI

marian.spacaikorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.