Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Selvekova jednoduchá taktika zabezpecila vítazstvo

Sportnet|Publikované 9. okt 2002 o 22:00

Michalovce Prvoligoví hokejisti michalovskej Dukly nastúpili na utornajšie dôležité stretnutie proti Ružinovu už pod taktovkou avizovaného trénera

Jána Selveka. Ako nám ešte pred stretnutím povedal, hlavným dôvodom jeho návratu na lavicku Dukly bolo úsilie zachránit michalovský hokej pred vypadnutím. Chýbalo mu aj neopísatelné trénerske napätie, nuž sa velmi financnými záležitostami klubu nezaoberal. Sám však musel uznat, že ho v metropole Zemplína necaká prechádzka ružovým sadom. Mužstvo je hlavne v streleckej kríze, co potvrdilo aj pri jeho premiére na lavicke Dukly. Vítazstvo 2:1 je do znacnej miery vydreté, hoci nebyt množstva zahodených gólových šancí, mohla to byt hladká jazda za prvými majstrovskými bodmi v tejto sezóne. "Ocakával som velmi tažké stretnutie. Chtiac-nechtiac sme boli vystavení do úlohy favorita a tento fakt sa podpísal na našej prehnanej nervozite. Hráci mali zviazané ruky i nohy, a tak im pri premienaní gólových šancí chýbal potrebný pokoj. Od druhej tretiny sme hrali na jednu bránku a vyhrali sme len 2:1. Bola to aj otázka smoly, povedal J. Selvek, ktorého v najbližšom case caká práca na skvalitnení streleckej produktivity mužstva. V Michalovciach už trénuje útocník Skokan z Popradu a možno prídu aj další avizovaní novici.

Aj ked prvú ligu nemožno s extraligou porovnávat, novému kormidelníkovi Dukly ucaroval najmä opätovný návrat na trénersku lavicku. "Už mi to chýbalo. Úrovne oboch spomínaných sútaží nemožno porovnávat. V Michalovciach sú hráci, ktorí vyše roka poriadne netrénovali, takže ich menší herný výpadok je pochopitelný. Verím však, že práve toto vydreté vítazstvo bude potrebnou vzpruhou do dalších nárocných súbojoch, doplnil J. Selvek.

Ked sa už zdalo, že útocné snaženie Michalovcanov nedôjde do štastného konca, ujala sa dorážka Michala Kopasa a prvé vítazstvo Dukly v tejto sezóne bolo na svete. "Po dlhšom case sme okúsili pocit vítazstva a musím povedat, že chutí výborne. Nad tým, že o nom rozhodol práve gól z mojej hokejky velmi nerozmýšlam, prvé majstrovské body sú zásluhou kolektívneho výkonu mužstva. Náš výkon bol spociatku poznacený velkou nervozitou, ale aj napriek tomu sme dokázali strelit dva cenné góly, prezradil krídelník tretieho michalovského útoku. Aj podla neho je domáce vítazstvo zaslúžené, takmer dve tretiny dobýjali Medzihorského bránu, až ju napokon dobyli. "Myslím si, že nám pomohol príchod Jána Selveka. Je to trénerska kapacita a všetci pred ním máme potrebný rešpekt. Pred zápasom nás nezväzoval žiadnymi špeciálnymi pokynmi. Jeho taktika bola jednoduchá mali sme hrat jednoduchý hokej a pochopitelne zvítazit. Podarilo sa, takže sme všetci spokojní, dodal dvadsatdvarocný Michal Kopas.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.