Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Selveka najviac hreje prejav mladíkov

Sportnet|Publikované 28. nov 2005 o 23:00

Košice V posledných troch extraligových kolách hokejisti HC Košice dokázali získať skalp vedúceho tria. Trenčín zdolali 3:1, Nitru 4:2 a Poprad 5:1.

Po rozpačitých výsledkoch sa dostavili náznaky zlepšenia. Registruje ich aj tréner Košíc Ján Selvek, ktorého sem pred dnešným domácim stretnutím so Žilinou požiadali o rozhovor.

Pán Selvek, blýska sa podľa vás na lepšie časy?

"Pracujeme na tom. Sú tu isté signály. Chlapci si viac uvedomujú, že bez gólov vyhrávať nebudú. Do koncovky sú s väčšou vervou, sú aktívnejší."

Čo vás najviac hreje?

"Hra štvrtého útoku. V Poprade si aktivitou vynútil dve vylúčenia domácich, strelil gól. Je to pre mňa pozitívum. Lebo sa na nich dá stále viac spoľahnúť. Martin Slovák, Michal Lukáč a Richard Jenčík hrajú to, čo majú. Máme štyri útočné formácie a tri obranné, každá má svoje úlohy. Nechceme čakať s čím príde súper, aby nám vnútil svoju hru, každá naša formácia sa musí snažiť, aby hral súper to, čo chceme my."

Máte pocit, že posledné výsledky sa dostavili preto, že si hráči viac osvojili to, čo od nich chcete?

"Určite. Uvedomili si, že na to, aby sme boli úspešní treba hrať dobre, no a na to zase poniektorí potrebovali lepšie potrénovať."

Niektorým hráčom ste pre týždňom krátili platy, pohrozili vyhodením. Malo aj to svoj efekt?

"Na Vostřáka i Horáčka to platilo. Vosŕák patril razom medzi našich najlepších útočníkov. Pravda, keď mu bolo treba počas prestávky potrénovať, tak bol zranený. Horáček prestal robiť toľko hrubých chýb. Je ich menej a hlavne viac využíva svoj fyzický fond. V Poprade na domácich v tomto smere platil."

Poprad ste zdolali po prvý raz v sezóne. V čom bol nedeľňajší duel iný ako predošlé?

"V koncovke. Prehrali sme so Zvolenom, prehrali sme v Poprade 0:2 v stretnutí, ktoré sa prehrať nedalo, mali sme v ňom vyhrať 8:2. Aj teraz sme na tie góly čakali, prišli až v druhej tretine."

V tabuľke ste stále na piatom mieste. Ako dlho potrvá, pokiaľ sa dostanete na prijateľnú pozíciu?

"Na Slovan a Trenčín, ktorí sú pred nami strácame dva respektíve štyri body. Teraz nás doma čaká Žilina, Slovan, ideme do Mikuláša a hostíme Martin. Hrá sa o dvanásť bodov a my chceme minimálne deväť. To by nás už mohlo posunúť tam, kam chceme."

Žilinu, ktorá sa dnes o 17.hodine predstaví na Kavečianskej ste v dvoch posledných vzájomných dueloch zdolali 3:0. Čo musíte spraviť, aby sa tak stalo aj do tretice?

"Musíme podať dobrý výkon, iné nám neostáva. Každý predsa chce, aby sme pokračovali v nasadenom kurze a naopak, už nechceme zopakovať Skalicu!"

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.