Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Selvek: "Skôr beriem výhru 6:4 ako 1:0"

Sportnet|Publikované 21. okt 2005 o 00:00

Košice Už dávno nebola v tíme košických hokejistov taká uvoľnená atmosféra ako po poslednom extraligovom stretnutí. Po víťazstve 7:0 nad Zvolenom sa

Košičania, hoci len zásluhou lepšieho skóre ako ich utorkový súper ocitli v prvej polovici tabuľky na piatom mieste. Pôjdu o čosi vyššie? Odpoveď na túto otázku dajú najbližšie dni. A tie budú mať modro bieli perné. Za štyri dni odohrajú tri majstrovské stretnutia s mužstvami z prvej štvorky. Dnes na ľade štvrtého Trenčína, v nedeľu u lídra v Nitre a v pondelok v predohrávanom súboji v Bratislave s tretím Slovanom.

"Aj v Trenčíne chceme hrať dobre, byť úspešní v koncovke, no a musíme mať aj šťastie, potom by sme mohli nadviazať na duel so Zvolenom," myslí si tréner HC Ján Selvek.

Pred stretnutím, v ktorom to jeho zverencom sypalo jedna radosť svojim čistil žalúdky za vystúpenie v Skalici. A hráči, zdá sa, si trénerove slová vzali k srdcu. "Mužstvo nášho rangu nemôže robiť také chyby ako v Skalici, ak teda hovorím, že v závere sezóny by sme chceli o niečo hrať. Snažím sa niekedy atmosféru odľahčiť, ale sú chvíle, keď ste nútený pritvrdiť. Hráme dobre, ale nedávame góly. V Skalici sme za dve minúty nepremenili štyri sóla a potom po školáckej chybe inkasujeme a je po zápase."

Na zvolenskú sedmičku tréner vysvetlenie nemá. Vie len, že pokynov sa hráči pridržiavali tak, ako si predstavoval. "Hrali sme to, čo sme si povedalo. Často sme strieľali, chodili pred bránku dorážať tak, aby sme brankára Šimonoviča znervózňovali. Keby sme mali podobnú koncovku aj vo Zvolene pred časom, tak aj tam vyhráme. Lenže my sme pustili v poslednej tretine súboj, v ktorom sme viedli. Keby sme sa chytili už tam, dnes máme na konte viac bodov. Domáce prehry s Nitrou či so Slovanom boli celkom zbytočné."

Košičania hrali aktívnejšie smerom k súperovej bránke. Útočný hokej im vštepuje Ján Selvek. "Hrať na tri štyri prihrávky zozadu to nie je progresívne. Zápasy sa rozhodujú pre bránkou, ak chceme dávať góly, tak sa musíme tlačiť k tej súperovej. Mali by sme hrať priamočiarejšie. Veď pri zdĺhavej rozohrávke prídeme do súperovho pásma unavení. Hokej pri ktorom sa puky vyvážali sa hral pred sto rokmi. Mne sa taký nepáči a za mojej éry Košice nikdy taký nehrali. My hráme pre ľudí, nemôžeme to stavať na tom, že jeden dva góly by mali stačiť na víťazstvo. Radšej nech ich dáme vždy päť šesť. Skôr beriem výhru 6:4 ako 1:0."

V zápase so Zvolenom odchytal dve tretiny Ján Laco. V tretej dostal šancu Imrich Petrík. Ani jeden z nich neinkasoval. Komu dá teda Selvek zelenú najbližšie? "Chytať bude Laco. Zatiaľ našu dôveru nesklamal. Petríka sme striedali, aby bol aj on pripravený, ak to bude potrebné."

Z farmárskeho mužstva v Humennom vytiahli tréneri HC Martina Slováka. Proti Zvolenu odohral poslednú dvadsaťminútovku. "Ja som bol s jeho výkonom spokojný. Ak bude takto pokračovať, rátame s ním. To, že nedal gól ani do prázdnej bránky mrzelo azda najviac samotného Martina. Rovnako ako on aj Michal Lukáč zatiaľ napĺňa naše predstavy."

To sa však netýka Richarda Jenčíka, ktorý skončil v Humennom. "Na farmu sme ho poslali, aby sa rozohral bez stresov. Nie je to za trest, ale keby mal sedieť na striedačke, tak mu to nepomôže. Tam ešte žiadny hráč výkonnostne nevyrástol. Jenčík išiel do Humenného aj za tú cenu, že proti Zvolenu sme mali okrem troch formácií k dispozícii do rezervy len jedného útočníka," uviedol Selvek a dodal, že v dnešnom stretnutí 18. kola už ráta aj s uzdraveným Šimurdom. "Uvidíme, či bude môcť hrať Lipiansky. S Cabanom môžeme rátať až o mesiac."

Súvisiace články