Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Selce miestom oddychu Janice

Sportnet|Publikované 6. feb 2006 o 00:00

OFTERSCHWANG - Chorvátska zjazdárka Janica Kosteličová si chce pred zimnými olympijskými hrami v Turíne užiť krátku dovolenku, ako to zvykne robiť pred všetkými významnými podujatiami.

Trojnásobná olympijská víťazka zo ZOH 2002 v Salt Lake City plánuje načerpať sily v letovisku Selce na chorvátskom pobreží. Do dejiska budúcej olympiády odletí aktuálna líderka seriálu Svetového pohára 10. februára, v deň otvorenia hier. Janica, ako informoval jej realizačný tím, je dosť unavená a v posledných pretekoch išla za hranicu možností.

Na rovnakom mieste v stredisku Selce oddychovala aj v minulosti. V Salt Lake City jej to vynieslo potom štyri medaily. Najjagavejšia hviezda lyžiarskych svahov ponesie 10. februára na otváracom ceremoniáli XX. zimných olympijských hier v Taliansku chorvátsku vlajku.

Dvadsaťštyriročná Kosteličová bude najväčšou nádejou svojej krajiny na umiestnenie na stupňoch víťazov. Chorvátsko by malo reprezentovať v Turíne približne 23 športovcov. Okrem trojnásobnej olympijskej víťazky, päťnásobnej majsterky sveta a jedinej chorvátskej zlatej medailistky zo ZOH v histórii Kosteličovej bude k ďalším ašpirantom na popredné priečky patriť na blížiacej sa olympiáde v Taliansku aj jej brat Ivica Kostelič, takisto výborný slalomár. (sita, tasr, čtk)

Súvisiace články