Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Sekundy delili Žakarovčanov od remízy v Spišskej Novej Vsi

Sportnet|Publikované 29. okt 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - Beží deväťdesiata minúta stretnutia Spišská Nová Ves - Žakarovce, môj kolega na tribúne Janko Klapáč si píše do poznámok -

stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou - čaká sa už len na záverečný hvizd hlavného rozhodcu. Na ľavej strane obrany hostí však Macejko napodobnil situáciu zo stretnutia Slovensko - Anglicko, zbytočne stráca loptu, ktorá po centri a následnej hlavičke Melničuka končí v žakarovskej sieti. V regionálnom derby zápase štvrtej ligy skupiny Juh Spišská Nová Ves vyhrala nad Žakarovcami 2:1.

Pred samotným stretnutím aj tí najstarší pamätníci futbalu si nevedeli spomenúť, či niekedy sa tieto dve mužstvá zišli v súboji o majstrovské body. Spišiaci boli jednoznačným favoritom, hostia si prišli, obrazne povedané, len zahrať futbal v prostredí najlepšieho futbalového stánku v regióne. Bezgólový prvý polčas neveštil nič dobré. Zverenci trénera Bezdedu hrali viac do strán, dozadu, ale vpredu nevymysleli takmer nič. V druhej časti hry už bolo vidieť, kto je pánom na ihrisku, ale dve nuly svietili na ukazovateli skóre stále a nervozita hlavne z domácej strany narastala. Vykúpenie prišlo v 61. minúte, keď po jednej z mála vydarených akcií Melničuk pohotovo zakončil. Uzimených, hlavne domácich fanúšikov, ešte viac zmrazila 80. minúta. Ukecanú a stále niečo kritizujúcu domácu obranu poriadne zaskočil lobom Garčár. Ako to všetko skončilo je písané v úvode.

Neuveriteľná situácia nastala po strelení druhého gólu. Domáci hráči, na rozdiel od hostí, ktorí po góle na 1:1 vytvorili veľkú kopu plnú radosti, sa ako diví rozbehli k hlavnému rozhodcovi. Ich vulgárne správanie, nadávky najhrubšieho zrna nemali obdobu. To, že hlavný rozhodca sa urobil hluchý je jeho vec. Zaráža však správanie spišskonovoveských futbalistov. Ich neustále kritizovanie, vrieskanie na rozhodcov sa nedalo prehľadnúť. A tom im rozhodca Kokoška v 55. minúte odpustil pokutový kop. Keby im tak išli dobre nohy a futbalové myslenie, ako bliakanie po ihrisku, isto by boli v tabuľke na prvom mieste.