Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Sekerášovcov čaká v októbri sťahovanie za veľkú mláku

TASR|10. sep 2001 o 15:07

Minneapolis 10. septembra (TASR) - Rodinu slovenského reprezentačného hokejistu Ľubomíra Sekeráša čaká začiatkom októbra sťahovanie z Trenčína do hráčovho pôsobiska súmestia Minneapolis/St. Paul

.

Pre tento krok sa Sekerášovci rozhodli po podpise nového kontraktu 32-ročného obrancu Minnesoty Wild, ktorým sa divochom upísal na najbližšie tri sezóny. Už po podpise dvojročnej zmluvy s opciou na tretí ročník za 2,61 až 3,1 mil. dolárov Sekerášov agent Allan Walsh vyhlásil: "Ľuba zmluva veľmi potešila, lebo mu dáva šancu presťahovať sa aj s rodinou do Minnesoty. Okrem toho sa na novú sezónu pripravoval aj jazykovo a na Slovensku navštevoval zdokonaľovací kurz angličtiny."

Rekordný 152-násobný slovenský reprezentant potvrdil informácia o sťahovaní tesne pred svojím nedeľňajším odletom do prípravného kempu Wild. "Manželka s dcérkou Lindou za mňou pricestujú až po prípravnom kempe. Dovtedy bude všetko na mne, aby som pre nás zariadil ubytovanie," prezradil obranný pilier vlaňajšieho nováčika NHL.

V jeho drese sa v premiérovej sezóne stal najlepším prihrávačom klubus 23 asistenciami a druhým najproduktívnejším hráčom s 34 bodmi v 80 zápasoch. Sekeráš sa okrem toho stal historicky prvým obrancom Wild, ktorý strelil gól a bol 2. v celku v priemernom čase strávenom na ľade v jednom zápase (21:18 min) a 3. vo vypichnutých pukoch (50).

br ph

Súvisiace články