Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Sekeráš zo zasnežených svahov do teplého Dallasu

Sportnet|11. mar 2004 o 00:00

Pre hokejového obrancu ĽUBOMÍRA SEKERÁŠA (35 r.) sa sezóna vo švédskej lige skončila už koncom februára, jeho tím SSK Södertälje sa zachránil v najvyššej súťaži a z 9. miesta po základnej časti už ďalej nepokračoval. Seko sa vrátil domov do Trenčína, ...

Pre hokejového obrancu ĽUBOMÍRA SEKERÁŠA (35 r.) sa sezóna vo švédskej lige skončila už koncom februára, jeho tím SSK Södertälje sa zachránil v najvyššej súťaži a z 9. miesta po základnej časti už ďalej nepokračoval. Seko sa vrátil domov do Trenčína, odložil korčule, v pokoji si vychutnal oslavy 14. narodením dcéry Lindy a potom sa s rodinou vybral na lyžovačku do Čičmian. Tam ho zachytila správa agenta Allana Walsha, že na zvyšok sezóny by sa mal vrátiť do NHL. Po troch rokoch v Minnesote o skúseného beka prejavil záujem klub Dallas Stars. Sekeráš doteraz odohral v NHL za mužstvo Wild 209 zápasov (69 bodov, 17 gólov + 52 asistencií) a ďalších 15 stretnutí v minulej sezóne v play off (2, 1+1). V reprezentácii Slovenska má na svojom konte rekordných 152 zápasov, získal striebro na MS 2000.

Čakali ste, že po roku sa vrátite do NHL?

"Už som tomu neveril. Agent mi po sezóne vo Švédsku naznačil, že sa o mňa zaujímajú zámorské kluby, ale nedával som tomu veľkú váhu. Výstroj som už odložil, hokej som vypustil z mysle. S rodinou som sa vybral na sneh, lyžoval som tuším po dvadsiatich piatich rokoch. Keď však prišla konkrétna ponuka Dallasu, dohodli sme sa v priebehu troch dní. Zmluvu som podpísal do konca sezóny. Zvážil som, že je to pre mňa jedna z posledných šancí zahrať si o Stanley Cup. Dallas má dobré mužstvo, postup do play off by mu už nemal ujsť."

Skauti z NHL vás mali na očiach aj vo švédskom Elitserien, kde ste v 33 zápasoch nazbierali 17 bodov (4+13). Ako ste zvládli premiéru na severe Európy?

"Bez problémov. Keď som v novembri presídlil do Södertälje po krátkom pôsobení v ruskom Jaroslavli, mužstvo SSK malo na dne tabuľky dvanásťbodovú stratu na predposledný tím. Prišiel aj slovenský útočník Róbert Döme a ďalší dvaja hráči, urobili sme dobrú partiu a zachránili ligu pre známe hokejové mesto."

Klub Stars vás získal ako voľného hráča v utorok, tesne pred uzávierkou prestupov. Kedy sa poberiete do Ameriky?

"Podľa pravidiel NHL si ma do 48 hodín môže z waiver listu vybrať iný klub. Čakám, či sa tak nestane. S dovolením vedenia Dukly som sa v utorok zapojil do tréningu Trenčanov a pustím sa do vybavovania víz. Mal by som stihnúť aj záver základnej časti NHL. Na play off príde za mnou do teplého Texasu aj rodina."

Poznáte osobne niektorého hráča v Dallase?

"Nie, nikoho. Nehrá tam žiadny slovenský ani český hokejista. S mužstvom sa zoznámim za pochodu v rozbehnutej súťaži."

Vlani ste prekvapili rozhodnutím o ukončení kariéry v reprezentácii Slovenska. Nezmeníte stanovisko v prípade, že by sa Dallasu nedarilo v play off a boli by ste voľný na MS, ktoré štartujú 24. apríla?

"Na mojom postoji sa nič nezmenilo. V reprezentácii som skončil. Už som sa chystal, že šampionát v susednej krajine si pozriem ako divák. Teraz by som bol rád, keby som s Dallasom hral v zámorí o Stanley Cup a Slovensko by v Česku siahalo na medailu na MS."

Súvisiace články