Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Sekera už na 100 percent počíta s výmenou

Andrej Sekera (vpravo) sa teší so spoluhráčom Justinom Faulkom po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs v Raleigh 18. decembra 2014. (Autor: archív TASR/AP)
SITA|24. feb 2015 o 11:34

Andrej Sekera je zmierený s tým, že sezónu nedohrá v Caroline.

RALEIGH. Slovenský hokejista Andrej Sekera tuší, že jeho dni v klube NHL Carolina Hurricanes sú zrátané, a počíta s výmenou. Pred uzávierkou prestupov je azda najžiadanejším artiklom na trhu. "Na sto percent," odpovedá podľa slovenskej verzie webu NHL Sekera na otázky o tom, či počíta s výmenou.

Sekera v tejto sezóne zarába 1,75 milióna dolárov, v 56 dueloch nazbieral devätnásť bodov. V defenzíve hrá spoľahlivo a nerobí vážne chyby.

"Nemám nad tým kontrolu, takže sa o to nezaujímam. Klub sa bude snažiť urobiť čo najlepšiu výmenu, aby z toho mal čo najviac. Zatiaľ nemám od klubu žiadne informácie. Hrám normálne ako pred tým," uviedol Sekera.

Do tímu Hurricanes prišiel počas draftu 2013 z Buffala. V prvej sezóne za Carolinu nazbieral v 74 stretnutiach 44 bodov.

"Carolina je príjemné miesto pre život. Nie je veľké, ani malé. Je tam veľa zelene. Je tam čo robiť aj mimo hokej, je to veľmi športové mesto. Veľa basketbalu, amerického futbalu aj hokeja," pokrčil podľa NHL.com/sk ramenami. O jeho služby majú podľa informácií zámorských médií záujem Los Angeles, Detroit, Dallas či New York Rangers.

Hurricanes si tento rok pravdepodobne nezahrajú v play-off, na priečky zaručujúce účasť vo vyraďovacích bojoch už dosť strácajú. Doplácajú najmä na zlý úvod sezóny, keď v októbri prehrali osem duelov v rade.

"Nedávame veľa gólov, keď, tak vyhráme o jeden. Na začiatku sezóny sme prehrali veľa zápasov. Potom sa to zlepšilo, začali sme hrať lepšie, ale kde sme v tabuľke, to hovorí za všetko," tvrdí Sekera,

Súvisiace články