Sekera si puk spracoval rukou, rozohral a strelil gól Washingtonu

Z gólu v presilovke sa teší Andrej Sekera v drese Caroliny.
Z gólu v presilovke sa teší Andrej Sekera v drese Caroliny. (Autor: SITA / AP)
TASR|4. dec 2013 o 06:55

Andrej Sekera pomohol k výhre Caroliny 4:1. Chicago doma prehralo s Dallasom tesne 3:4.

NEW YORK. Slovenský hokejista Andrej Sekera prispel jedným gólom k triumfu Caroliny Hurricanes v noci na stredu na ľade Washingtonu Capitals 4:1.

Dvadsaťsedemročný zadák sa presadil počas presilovky v 35. minúte, keď zvýšil na 3:0 a zaznamenal už svoj šiesty gól v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL. Celkovo má na konte štrnásť kanadských bodov.

Hossa nebodoval

Hráči San Jose zvíťazili na ľade Toronta Maple Leafs 4:2 a zaznamenali už šiesty triumf v rade, ktorý ich vyniesol na druhú priečku Západnej konferencie.

Na prvé Chicago pritom strácajú iba jeden bod a odohrali o dva zápasy menej. Blackhawks, v zostave s útočníkom Mariánom Hossom, prehrali pred vlastnými fanúšikmi s Dallasom tesne 3:4.

Sekerov gól Washingtonu

Pittsburgh opäť vyhral

Štvorzápasovú víťaznú sériu ťahajú hokejisti Pittsburghu, ktorí si poradili s NY Islanders 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 64. minúte Sidney Crosby.

Dvadsaťšesťročný center ich má v sezóne na konte už 15, pridal k nim aj 23 asistencií a s 38 bodmi kraľuje tabuľke produktivity celej NHL. O bod za ním zaostáva jeho oddielový kolega Jevgenij Malkin, ktorý si v noci pripísal na konto dve asistencie.

V zápase Anaheimu s Los Angeles rozhodol až sedemnásty samostatný nájazd Dwighta Kinga. Strelci na oboch stranách dovtedy v nájazdoch gól nedali. Los Angeles sa tak tešilo z výhry 3:2.

Washington - Carolina 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Góly: 47. M. Green (Ovečkin, Chimera) - 11. Skinner (E. Staal), 32. Skinner (Harrison, Peters), 35. SEKERA (Skinner, E. Staal), 36. Tlustý (Dvořák, Harrison)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:21 min, mal 3 strelcké pokusy.

Chicago – Dallas 3:4

Góly: 30. Sharp (Keith, Shaw), 37. Leddy (Brookbank, P. Kane), 38. Oduya (P. Kane) - 14. Ničuškin (Eakin, Jamie Benn), 19. Chiasson (Goligoski, Ray Whitney), 24. E. Cole (Ničuškin, Horcoff), 44. Roussel (z tr. strieľania)

Marián Hossa (Chicago) odohral 18:06 min, ďalšie dve strávil na trestnej lavici a mal 7 streleckých pokusov.

Columbus - Tampa Bay 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 25. Foligno (R. Johansen)

Richard Pánik (Tampa) odohral 14:00 min, mal 1 strelu.

Florida - Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Huberdeau (Fleischmann, B. Campbell), 9. B. Campbell (Upshall, Gilbert) - 11. Corvo (C. MacArthur, Phillips), 19. Condra (Spezza, C. MacArthur), 40. Greening (Corvo, Z. Smith), 52. B. Ryan (Cowen)

Toronto - San Jose 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 23. Raymond (Rielly, Gunnarsson), 30. Kessel (Bozak, Van Riemsdyk) - 10. M. Brown (Demers, Desjardins), 15. J. Thornton (Pavelski, D. Boyle), 36. B. Stuart (D. Boyle), 59. Couture (Wingels)

NY Islanders - Pittsburgh 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 10. Okposo (Tavares, Vanek), 13. Okposo (Tavares, A. MacDonald) - 40. Neal (Malkin, Kunitz), 48. Crosby (Malkin), 64. Crosby

Nashville - Vancouver 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 36. C. Wilson (Hörnqvist, Josi) - 36. Richardson (Weise, Hansen), 48. Kesler (Garrison, Santorelli), 55. Kesler (Garrison, D. Sedin)

Edmonton - Phoenix 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Góly: 10. Perron (Arcobello), 40. Perron (Hemský, T. Hall) - 4. Boedker (R. Vrbata, Schlemko), 27. R. Vrbata (Ribeiro, Morris), 28. Doan (Ribeiro, Boedker), 45. Ribeiro (Doan, Moss), 50. Yandle (Boedker, Vermette), 51. Moss (Ekman-Larsson, Halpern)

Anaheim - Los Angeles 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. Getzlaf (Lindholm, Perry), 43. Perry (Penner, Fowler) - 28. J. Carter, 46. D. Brown (Stoll) , rozhodujúci sam. nájazd D. King

Domov»Hokej»NHL»Sekera si puk spracoval rukou, rozohral a strelil gól Washingtonu