Sekera podal opäť výborný výkon, Halák prehral

(Autor: SITA/AP)
SITA|13. nov 2013 o 06:49

Slovenský brankár St. Louis chytil 16 striel, ale jeho tím prehral po predĺžení.

NEW YORK. Až šesť z jedenástich zápasov utorkového programu NHL sa predlžovalo a v troch pripadoch dokonca o víťazovi rozhodovali samostatné nájazdy. V hre boli šiesti slovenskí hokejisti, ale do tabuľky produktivity body nezapísal ani jeden. Štyria zo šiestich Slovákov svoje zápasy prehrali.

Z víťazstva sa tešili iba Richard Pánik a Andrej Sekera. Tampa Bay zvíťazila na ľade Montrealu 2:1 po nájazdoch aj bez zraneného kanoniera Stevena Stamkosa. Dvadsaťdvaročný slovenský útočník Pánik trikrát vystrelil na bránku a päťkrát zahral čisto súperom do tela. Obranca Sekera pomohol pri výhre Caroliny nad Coloradom 2:1 dvomi plusovými bodmi. Dvadsaťsedemročný rodák z Bojníc odohral takmer 19 minút a raz bol na trestnej lavici.

Halák, Gáborík a Tatar boli blízko k výhre

Blízko k víťazstvu boli brankár St. Louis Jaroslav Halák, útočník Columbusu Marián Gáborík a útočník Detroitu Tomáš Tatar. Ich tímy však padli v predĺžení, resp. nájazdoch. Halák kryl 16 z 19 striel hokejistov Phoenixu, ale gól Olivera Ekmana-Larssona v 56. sekunde predĺženia znamenal triumf Coyotes 3:2 na ľade Blues. Mladý švédsky obranca strelil v tejto sezóne štvrtý gól, až tri majú prívlastok víťazné. "Bola to výborná práca Mikea Ribeira," pochválil 22-ročný Ekman-Larsson spoluhráča, ktorý mu prihral.

Columbus prehral vo Washingtone 3:4 po predĺžení, v 62. min rozhodol štrnástym gólom v sezóne Alexander Ovečkin. Ruský kanonier sa tým dotiahol na najlepších kanonierov doterajšej časti sezóny Stevena Stamkosa a Alexandra Steena. Marián Gáborík vystrelil štyri raz, ale ani jeden jeho pokus neprenikol za chrbát brankára Capitals Bradena Holtbyho. Detroit prehral doma s Winnipegom 2:3 po nájazdoch a Tomáš Tatar márne čakal na bodový zápis.

Meszároš za Flyers zas nehral

Druhý najslabší tím Východnej konferencie Florida zvíťazila prekvapujúco nad lídrom celej súťaže Anaheimom 3:2, ale útočník Tomáš Kopecký k tomu bodmi neprispel. Porovnateľné prekvapenie sa zrodilo v Ottawe, kde Philadelphia zvíťazila hladko 5:0.

Hostia skórovali viac ako dvakrát len tretí raz v 17 zápasoch sezóny, brankár Steve Mason si pripísal shutout po 20 mesiacoch. “Tvrdo sme pracovali a hrali tímovo. Veľa sebadôvery nám vlieval brankár Mason, ktorý bol bezchybný,” cituje server NHL kapitána Flyers Clauda Girouxa, ktorý si pripísal dve asistencie. Obranca Andrej Meszároš chýbal v zostave víťazného tímu.

výsledky:

Buffalo - Los Angeles 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 33. Hodgson (Ott, Moulson), 45. Hodgson (Ennis, Moulson), rozhodujúci sam. nájazd Moulson - 2. Justin Williams (Vojnov), 57. King (Toffoli, M. Richards)

NY Islanders - Nashville 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 16. Tavares (Nielsen), 18. Bouchard (Nielsen), 28. Okposo (Tavares, Nelson) - 55. Hornqvist (Legwand, Weber)

New York Rangers - New Jersey 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 27. M. Staal (Zuccarello, Kreider), 54. Girardi (Kreider, McDonagh) - 27. R. Carter (A. Greene), 40. R. Carter (Larsson, Harrold), 58. Zubrus (Zajac, Jágr)

Washington - Columbus 4:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)

Góly: 34. Carlson (Erat, Grabovskij), 49. J. Ward (Urborn, Laich), 59. Grabovskij (Chimera, Green), 62. Ovečkin (Johansson, Carlson) - 28. Dubinsky (Letestu), 52. Boll (Wisniewski, Collins), 55. Atkinson (Dubinsky)

Marián Gáborík (Columbus) odohral 20:06 min, 4 strely na bránku, 1 zblokovaný puk

Carolina - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 13. Jordan Staal (Gerbe, Dwyer), 21. Dwyer (Gerbe, Jordan Staal) - 35. P. Stastny (MacKinnon, Landeskog)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 18:47 min, 2 strely na bránku, 2 plusové body, 2 trestné minúty a 1 zblokovaný puk

Montreal - Tampa Bay 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 56. Briere (Pacioretty) - 5. Malone (Brewer, Crombeen), rozhodujúci sam. nájazd V. Filppula

Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 15:38 min, 3 strely, 2 zblokované puky

Ottawa - Philadelphia 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 17. Read (Downie, Couturier), 21. Voráček (Hartnell, Giroux), 31. Voráček (Simmonds, Giroux), 48. Lecavalier (B. Schenn), 54. B. Schenn (Lecavalier, Gustafsson)

Detroit - Winnipeg 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 15. Daciuk (Zetterberg, N. Kronwall), 54. Daciuk (Franzén, Alfredsson) - 8. Little (Wheeler, Ladd), 51. Bogosian (O. Jokinen, E. Kane), rozhodujúci sam. nájazd Ladd

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 10:31 min, 1 strela na bránku, 1 zblokovaný puk

Florida - Anaheim 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 34. Matthias (B. Campbell, Barch), 35. Upshall (Gudbranson, Huberdeau), 45. Boyes (Upshall) - 1. Cogliano (Winnik, Smith-Pelly), 15. Lindholm (Bonino, Etem)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 17:25 min, 1 zblokovaný puk

St. Louis - Phoenix 2:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 8. Moss (Ribeiro, Ekman-Larsson), 43. Polák (Steen, Backes) - 6. Lapierre (Bouwmeester, Pietrangelo), 20. Boedker (Klinkhammer, Klesla), 61. Ekman-Larsson (Ribeiro, Doan)

Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas, kryl 16 z 19 striel, úspešnosť 84,2%

Calgary - San Jose 2:3 po predĺžení (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)

Góly: 47. Russell (Monahan), 51. Cammalleri (Butler) - 2. Couture (Marleau, Tyler Kennedy), 20. Marleau (Pavelski, J. Thornton), 62. B. Stuart (J. Thornton, D. Boyle)