Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Sekera chce ostať v Los Angeles, klub zatiaľ na jeho návrh nereagoval

Andrej Sekera (vľavo) by rád ostal v Kalifornii. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 3. jún 2015 o 15:14

Trhová hodnota Sekeru sa podľa zámorských médií pohybuje okolo 5 miliónov dolárov za sezónu.

LOS ANGELES. Slovenskému hokejovému obrancovi Andrejovi Sekerovi na konci júna vyprší kontrakt s Los Angeles, v Kalifornii by však rád zostal.

Ako informovali zámorské médiá, hráčov agent už začal s vedením klubu rokovať a predložil mu návrh novej zmluvy.

Po predbežných rozhovoroch, ktoré prebehli po skončení základnej časti, sa začali strany baviť už aj o konkrétnych cifrách. Trhová hodnota Sekeru sa podľa zámorských médií pohybuje okolo 5 miliónov dolárov za sezónu.

Návrh nie je prehnaný

Návrh, ktorý predložil generálnemu manažérovi LA Deanovi Lombardimu agent slovenského zadáka, údajne nebol prehnaný, ale Kings naň ešte nereagovali.

"Väčšinou býva ťažké získať nejaké čísla, na ktoré môžete nadviazať, no od Sekeru sme už obdržali parametre zmluvy. Poznáme teda rozpätie, v ktorom by sme sa mohli pohybovať. Odpovedali sme už protiponukou? Zatiaľ nie. To je všetko, čo k tomu môžem zatiaľ povedať. Čísla však nie sú prehnané," reagoval Lombardi.

Po 1. júli bude voľný

Obe strany si želajú predĺženie spolupráce. "Rád by u nás zostal. V takom prípade si vždy prajete, aby ste ho napasovali do vašej platovej schémy," dodal generálny manažér klubu.

Sekera prišiel do tímu tesne pred jarnou uzávierkou výmien z Caroliny. S klubom, v ktorom pôsobí aj jeho krajan Marián Gáborík, sa mu však nepodarilo postúpiť do play off.

Za Kings odohral v závere základnej časti 16 zápasov, v ktorých nazbieral štyri body za gól a tri asistencie. Potom si poranil koleno. Ak Sekera nepodpíše nový kontrakt, stane sa 1. júla neobmedzeným voľným hráčom.

Súvisiace články