Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Sekera asistoval, Flyers opäť otočili zápas

Hráč Flyers Claude Giroux v súboji s Derekom Royom. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 8. dec 2011 o 07:10

Philadelphia prehrávala s Buffalom už o tri góly, no nakoniec sa tešila z víťazstva 5:4 po predĺžení.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera si v zápase v noci na štvrtok vylepšil v NHL kanadské bodovanie o jednu asistenciu, ale jeho Buffalo Sabres prehralo doma s Philadelphiou Flyers 4:5 po predĺžení. Premiérového víťazstva sa dočkal tréner Hurricanes Kirk Muller, Carolina ukončila sériu siedmich prehier po triumfe 5:3 v Edmontone.

Letcom z Philadelphie sa v hale First Niagara podaril dokonalý obrat, keď prehrávali už o tri góly, ale napokon zvíťazili aj vďaka 9. gólu Jaromíra Jágra v sezóne. Z hráčov Flyers, ktorí vyhrali tretí duel v rade a piaty z posledných šiestich, sa tak stávajú odborníci na zvraty v zápasoch, pred piatimi dňami otočili v Anaheime skóre z 0:3 na 4:3.

Tentoraz bol hlavnou hviezdou večera v Buffale krídelník Claude Giroux. Dvadsaťdvaročný Kanaďan, ktorého talent v zámorí prirovnávajú k legendárnemu Mariovi Lemieuxovi, nadviazal na tri asistencie z normálneho hracieho času víťazným zásahom v predĺžení.

Giroux sa štyrmi bodmi dostal do čela NHL

Giroux (16+10) sa vďaka štvorbodovej úrode dostal do čela poradia najproduktívnejších hráčov NHL, pred druhým Philom Kesselom z Toronta má náskok jedného kanadského bodu. V drese víťazov odohral vyše 21 minút aj slovenský obranca Andrej Meszároš, ktorý mal v minulých dňoch problém s ramenom.

Philadelphia aj v Buffale potvrdila svoju príslušnosť k elitným tímom súťaže, na konte má 35 bodov rovnako ako Boston, pričom lepšie sú na tom už len Minnesota Wild (39) a Chicago s Pittsburghom (oba tímy po 36).

Hokejisti Caroliny položili základ svojho úspechu v kanadskom Edmontone v druhej tretine, ktorú vyhrali 3:1. Pod novým trénerom Mullerom, ktorý 28. novembra vymenil na poste Paula Maurica, pritom Hurricanes predtým prehrali štyri zápasy v rade.

"Je to príjemný pocit. Hokej je o emóciách. Máte zápas, na ktorý by ste najradšej zabudli, inokedy sa zasa zabávate. Teraz platí ten druhý prípad a som hrdý na chlapcov ako dôrazne hrali dnes večer, keď predchádzajúci duel prehrali v Calgary 6:7," uviedol šťastný kouč Caroliny. Naopak olejári ťahali v hale Rexall Place za kratší koniec v piatom z ostatných šiestich zápasov.

Zápasy bez gólu ukončil Ovečkin

V hale Scotiabank Place ukončil svoje päťzápasové gólové suchoty hviezdny útočník Alexander Ovečkin (9. gól v sezóne) a Washington vyhral nad Ottawou 5:3. Ruský reprezentant, ktorý márne hľadá stratenú formu, v posledných trinástich dueloch zaťažil konto súperov len dvomi presnými zásahmi.

Pre Caps to bol len druhý plný bodový zisk v doterajších piatich stretnutiach pod vedením nového hlavného kouča Dale Huntera. Kanadský tím po dvoch tretinách ešte bránil tesné vedenie 2:1, ale hokejisti z hlavného mesta zavelili k obratu v záverečnom dejstve, v ktorom nastrieľali súperovi štyri góly.

ico

Výsledky:

Buffalo - Philadelphia 4:5 po predĺžení (3:1, 0:3, 1:0 - 0:1) - Andrej Sekera (Buffalo) 0+1

Góly: 11. Leino, 19. Kassian (SEKERA), 20. Vanek, 59. Stafford - 20. Talbot, 26. Read, 35. Hartnell, 38. Jágr, 63. Giroux. Brankári: Miller - Bryzgalov. Strely na bránku: 24:34, Diváci: 18.690 divákov.

Ottawa - Washington 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)

Góly: 33. Condra, 38. Foligno, 57. Michálek - 23. Halpern, 50. Bäckström, 54. Ovečkin, 55. Brouwer, 60. Carlson. Brankári: Anderson - Vokoun. Strely na bránku: 44:34. Diváci: 17.771.

Edmonton - Carolina 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly: 11. Belanger, 36. Eager, 54. Nugent-Hopkins - 20. Skinner, 25. McBain, 32. Dwyer, 36. Larose, 44. Ruutu. Brankári: Dubnyk - Ward. Strely na bránku: 25:33, Diváci: 16.839.