Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Sekera a Baranka varujú pred nováčikom

Andrej Sekera s napätím očakáva, ako si budeme počínať na MS. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 22. apr 2009 o 22:00

Jednou zo štyroch posíl z NHL pre potreby slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta je obranca Andrej Sekera. Buffalu len o dva body ušiel postup do play-off a sezóna sa pre tento tím skončila. Dvadsaťdvaročný Sekera preto utorok ráno sp

KLOTEN. Jednou zo štyroch posíl z NHL pre potreby slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta je obranca Andrej Sekera. Buffalu len o dva body ušiel postup do play-off a sezóna sa pre tento tím skončila. Dvadsaťdvaročný Sekera preto utorok ráno spolu s výpravou odletel do dejiska šampionátu.

Po sklamaní výzva

Po roku sa opäť predstaví v najcennejšom drese na MS, vlani bol na MS v Kanade. "Na jednej strane u mňa panuje sklamanie z toho, že sme nepostúpili do play-off. Na strane druhej som dostal výzvu v podobe majstrovstiev sveta. Čo sa stalo v NHL, stalo sa, musím na to čo najskôr zabudnúť. Treba sa pozerať dopredu a byť spokojný a šťastný, že som sa dostal do nominácie. Rovnako musím a chcem urobiť všetko pre to, aby sme vo Švajčiarsku dosiahli úspech. Zdravotne som fit a rovnako aj mentálne, takže sa teším na majstrovstvá," prezradil Andrej Sekera. Absolvent trenčianskej hokejovej školy si v ročníku 2008/09 v NHL vylepšil osobné štatistiky o 3 góly a 16 asistencií a rád by v dobrých výkonoch pokračoval aj na šampionáte. "Myslím si, že máme kvalitný káder. Všetci chalani vo výbere sa určite budú snažiť o čo najlepší výsledok. Bez hokeja som bol viac ako týždeň. Určite sa budem musieť na ľade trochu zorientovať, ale verím, že to bude v pohode. Netuším, s kým vytvorím obrannú dvojicu. Nebudem radšej manipulovať, všetko nechám na trénerov. Je to ich robota, ja budem rád, keď budem hrať." Už zajtra Slováci na MS nastúpia proti nováčikovi - Maďarom. Sekera pred týmto súperom varuje, aj keď s maďarským hokejom nemá žiadne skúsenosti: "Keď sa dostali do najvyššej skupiny, tak určite hokej musia vedieť hrať. Ľahkého súpera na takomto fóre už ťažko hľadať."

Nálada je dobrá

Defenzíva Slovenska sa môže spoliehať aj na služby mladého Ivana Baranku. "Nálada je dobrá, všetci sa na šampionát tešíme. Sme radi, že trojtýždňová príprava sa už skončila a ide sa na ostro. Vždy sa máme v čom zdokonaľovať, no nejakú extrémne slabú stránku v našom mužstve nevidím ," povedal Baranka, v tejto sezóne jedna z kľúčových postáv obranných radov Spartaku Moskva v KHL. A čo hovorí na vstupný duel? "Určite to nebude ľahký zápas, lebo v dnešnej dobe už všetci vedia korčuľovať. Netreba ich podceniť, aj keď sú to Maďari. Musíme na nich vybehnúť, samozrejme vyhrať a predvádzať dobrý hokej," prezradil Baranka, ktorý pôsobil v zámorí päť rokov, a dodal: "Všetci sme profesionáli a vieme, ako máme k zápasom pristupovať. Nemôžeme tento zápas podceniť. Musíme sa naň pripraviť tak, ako keby sme hrali proti každému inému, na papieri silnejšiemu súperovi."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.