Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Sejnov konkurent v boji o titul najlepšieho hráča NCAA brankárom Phoenixu

TASR|3. júl 2003 o 12:38

Scottsdale 3. júla (TASR) - Vedenie klubu zámorskej NHL Phoenixu Coyotes podpísalo viacročný kontrakt s perspektívnym brankárom Davidom LeNeveuom, ktorého ...

Scottsdale 3. júla (TASR) - Vedenie klubu zámorskej NHL Phoenixu Coyotes podpísalo viacročný kontrakt s perspektívnym brankárom Davidom LeNeveuom, ktorého si kojoti vybrali v 2. kole minuloročného draftu ako 46. hráča v celkovom poradí. Zaujímavosťou je, že za rok 2002 získal ocenenie Hobey Barkera pre najlepšieho hráča amerického univerzitného hokeja Slovák Peter Sejna práve pred 19-ročným LeNeveuom.

LeNeveu výrazne pomohol v uplynulej sezóne univerzitnej NCAA tímu z Cornell University k postupu do semifinále, v ktorom vypadol z celkom New Hampshire. Nádejný gólman ukončil sezónu s novým rekordom súťaže, keď na jeden zápas inkasoval v priemere len 1,2 gólov a v deviatich z 32 zápasov vychytal čisté konto.

"David je jedným z najperspektívnejších brankárov na svete. Posledné dve sezóny odchytal na vynikajúcej úrovni. Sme radi, že získal ďalšie cenné skúsenosti potrebné k tomu, aby sa stal oporou aj v NHL," skonštatoval generálny manažér Coyotes Michael Barnett.

Okrem Sejnu, ktorý bojuje o miesto v kádri St. Louis Blues, získali v minulosti prestížnu cenu Hobey Barkera (udeľuje sa od roku 1981), okrem iných aj Neal Broten (1980/81), Scott Pellerin (1991/92), Paul Kariya (1992/93) a Chris Drury (1997/98).

pb pe

Súvisiace články