Piatok, 15. októbra, 2021Meniny má Terézia

Sejna desiatym Slovákom s bodom v premiérovom zápase

TASR|7. apr 2003 o 13:00

Denver 7. apríla (TASR) - Mladý slovenský hokejista Peter Sejna zo St. Louis Blues sa stal desiatym hráčom spomedzi súčasných Slovákov v NHL, ktorý ...

Denver 7. apríla (TASR) - Mladý slovenský hokejista Peter Sejna zo St. Louis Blues sa stal desiatym hráčom spomedzi súčasných Slovákov v NHL, ktorý sa bodovo presadil vo svojom premiérovom zápase. Dvadsaťtriročný útočník strelil gól v stretnutí proti Coloradu.

Pred ním sa podobný kúsok podaril Pavlovi Demitrovi, Miroslavovi Šatanovi, Mariánovi Gáboríkovi, Jiřímu Bicekovi, Marcelovi Hossovi, Brankovi Radivojevičovi, Andrejovi Nedorostovi, Tomášovi Malecovi a Miroslavovi Zálešákovi. Demitra asistoval v roku 1993 ešte v drese Ottawy proti svojmu súčasnému tímu St. Louis. Šatan absolvoval o dva roky neskôr premiéru za Edmonton Oilers a zapísal sa bodom za asistenciu v zápase proti Philadelphii. Marián Gáborík strelil vo svojom prvom zápase gól do siete Anaheimu, ktorý bol zároveň prvým v histórii novovzniknutého klubu Minnesota Wild. Pred rokom sa gólovo v prvom zápase NHL presadil diabol z New Jersey Jiří Bicek a v minulej sezóne sa podobný kúsok podaril mladšiemu z bratov Hossovcov Marcelovi z Montrealu, ktorý strelil gól New Yorku Islanders. Radivojevič sa prezentoval v premiére asistenciou proti Columbusu a Nedorost asistoval v premiére proti San Jose. Malec asistoval v decembri minulého roku na gól veterána Caroliny Rona Francisa. Zálešák strelil pred mesiacom gól do siete St. Louis.

Rekordný historický zápis v prvom zápase v NHL patrí Alovi Hillovi, ktorý v drese Philadelphie zaznamenal 14. februára 1977 v zápase proti St. Louis päť bodov za dva góly a tri asistencie.

Prehľad súčasných Slovákov v NHL s bodom v premiére:

Pavol Demitra (Ottawa) - 9. 10. 1993 asistencia proti St. Louis

Miroslav Šatan (Edmonton) - 15. 10. 1995 asistencia proti Philadelphii

Marián Gáborík (Minnesota) - 6. 10. 2000 gól proti Anaheimu

Jiří Bicek (New Jersey) - 19. 2. 2001 gól proti Torontu

Marcel Hossa (Montreal) - 10. 1. 2002 gól proti NY Islanders

Branko Radivojevič (Phoenix) - 3. 3. 2002 asistencia proti Columbusu

Andrej Nedorost (Columbus) - 30. 3. 2002 asistencia proti San Jose

Tomáš Malec (Carolina) - 15. 12. 2002 asistencia proti Minnesote

Miroslav Zálešák (San Jose) - 11. 3. 2003 gól proti St. Louis Peter Sejna (St. Louis) - 6. 4. 2003 gól proti Coloradu

Súvisiace články