Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

SEHA Gazprom liga chce konkurovať bundeslige

Prešov má slovenský titul. Má tak právo štartu v nadnárodnej lige. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 30. jún 2013 o 22:00

V Belehrade rokovali o budúcnosti nadnárodnej súťaže hádzanárov.

Kým vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie žrebovali nový ročník Ligy majstrov, v Belehrade rokovali o budúcnosti nadnárodnej súťaže hádzanárov.

PREŠOV. Dva ročníky nadnárodnej South East Handball Association (SEHA) League odohrali mužstvá z balkánskych krajín, ku ktorým pribudol v minulej sezóne bieloruský Meškov Brest.

V oboch štartoval aj slovenský hádzanársky šampión Tatran Prešov.

Keďže Tatran Prešov aj v predošlej sezóne získal titul majstra Slovenska, má právo pokračovať aj v nadnárodnej lige.

Už je isté, že ho využije. Prešovčanov čaká kvalifikácia o Ligu majstrov (31. - 1. 9. 2013 v domácej hale), hrať budú slovenskú extraligu, o Slovenský pohár a v nových podmienkach, s novým názvom aj nadnárodnú ligu.

Už sme pred časom informovali, že po vstupe ruského plynárenského gigantu sa mení názov na SEHA Gazprom South Stream League.

Štartovať v nej bude dvanásť mužstiev z Chorvátska, Čiernej Hory, Bosny a Hercegoviny, Macedónska, Bieloruska, Slovenska a ako novici Partizan Belehrad a Vojvodina Novi Sad zo Srbska.

Veszprém a Szeged zatiaľ nie

Po pracovnom stretnutí predstaviteľov vedenia nadnárodnej súťaže a všetkých klubov v Belehrade sú známe aj ďalšie fakty o budúcnosti SEHA Gazprom SS League.

„Pod tým názvom sa budú hrať najmenej štyri najbližšie ročníky. Zástupcovia generálneho sponzora Gazprom potvrdili dodržanie všetkých, už avizovaných zmluvných podmienok. To znamená, že hradiť budú výdavky na rozhodcov a delegátov stretnutí, pobytové i cestovné náklady, niektoré dokonca aj letecké, čo znamená značné finančné odťaženie klubov,“ informoval nás po návrate z Belehradu generálny manažér Tatrana Prešov Branko Benko.

Isté je, že zo súťaže odstúpili Izvidač Ljubuški a Sloga Doboj. Na druhej strane sa hovorilo o vstupe maďarských klubov. Veszprém ani Szeged však v budúcom ročníku v nadnárodnej lige nebudú.

Zato istými novicmi sú Partizan Belehrad a Vojdina Novi Sad. Pre nevhodné haly otázniky viseli nad účasťou Lovčenu Cetinje z Čiernej Hory a chorvátskym RK Nexe Našice.

Ak ich nestihnú dať na žiaducu úroveň, tak svoje domáce zápasy by hrali v Podgorici respektíve v Osijeku.

SEHA Gazprom SS League má eminentný záujem zvyšovať kvalitu a atraktivitu súťaže. V Belehrade bolo povedané, že hlavným cieľom nadnárodnej ligy je vážne konkurovať nemeckej bundeslige.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.