Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Šéf SOV o 13.00 h ešte verdikt ICF o Martikánovi nepoznal

TASR|20. aug 2004 o 14:00

Atény /Bratislava 20. augusta (TASR) - Trojčlenná delegácia Slovenského olympijského výboru (SOV) na čele s predsedom Františkom Chmelárom sa ešte pred ...

Atény /Bratislava 20. augusta (TASR) - Trojčlenná delegácia Slovenského olympijského výboru (SOV) na čele s predsedom Františkom Chmelárom sa ešte pred piatkovým finále C2 a K1 mužov stretla s predsedom Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) Ulrichom Feldhoffom.

Ako predseda SOV Chmelár ďalej uviedol, so šéfom ICF sa členovia SOV stretli ešte predtým ako ich mal prijať predseda Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacgues Rogge.

Chmelár na margo dopoludňajšieho rokovania na pôde ICF povedal: "Tak riešia to zatiaľ. Sedia a riešia. Nevieme výsledok," uviedol Chmelár v piatok o 13.00 h. "Boli sme tam. Odovzdali sme mu protest. Hovorili sme o tom. Povedal, že po skončení súťaží to budú riešiť. Jury. Nevieme, sľúbili, že nám dajú vedieť, ale nevieme výsledok," zopakoval Chmelár už povedané.

Dôvodom zvýšenej diplomatickej aktivity vedenia SOV v dejisku Hier XVIII. olympiády v Aténach je vymyslená dvojsekundová penalizácia bránkových rozhodcov, ktorou v kategórii C1 obrali slovenského vodného slalomára Michala Martikána o olympijské zlato. Keďže slovenská výprava má k dispozícii tri rôzne videozáznamy, na ktorých jasne vidieť, že Michal Martikán prešiel celú trať čisto, bez nedovoleného dotyku, Chmelár a spol. sa usilujú o revíziu oficiálnych výsledkov v kategórii C1.

Usilujú sa o to, aby Martikán získal späť zlatú medailu, ktorú si regulárne na trati vybojoval, a o ktorú ho rozhodcovia neoprávnene a najmä s veľkým časovým odstupom od skončenia samotnej súťaže obrali.

Súvisiace články