Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Šéf českého zväzu sa stretol s Vrbom, bez vedomia Plzne

(Autor: SITA/AP)
TASR|19. okt 2013 o 12:04

Český futbalový zväz sa po nevydarenej kvalifikácií snaží získať trénera Plzne Pavla Vrbu.

PRAHA. Predseda Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) Miroslav Pelta už rokoval s trénerom Viktorie Plzeň Pavlom Vrbom o jeho presune k českému reprezentačnému tímu. Informovalo o tom sobotňajšie vydanie denníka Mladá fronta Dnes.

Bývalý kouč Púchova či Žiliny je najvážnejším adeptom na zaplnenie postu, ktorý po neúspešnej kvalifikácii MS 2014 uvoľnil Michal Bílek. Pelta údajne kontaktoval Vrbu bez vedomia vedenia Viktorie. Úspešný tréner má s úradujúcim českým majstrom zmluvu až do roku 2015.

Vrba pre MF Dnes potvrdil, že so zástupcami asociácie krátko hovoril. "Ale upozornil som ich, že všetky záležitosti týkajúce sa v akejkoľvek rovine Viktorie Plzeň musia byť bezpodmienečne konzultované s jej predstaviteľmi," uviedol tréner, ktorý je v Plzni od roku 2008 a za toto obdobie získal s klubom dva majstrovské tituly a dvakrát s ním postúpil do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Vedenie Viktorie deklarovalo, že úspešného kouča pre reprezentačné potreby neuvoľní. Plzeň už v minulosti raz udržala Vrbu napriek jeho želaniu odísť. Vlani na jar ho nepustila k slovenskej reprezentácii, hoci prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik oficiálne klub požiadal, či môže s Vrbom rokovať.

Súvisiace články