Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Šéf Asociácie európskych líg kritizuje plány FIFA, bude hľadať spojencov

Prezident FIFA Gianni Infantino presadzoval zvýšenie počtu účastníkov majstrovstiev sveta už od začiatku svojho pôsobenia vo funkcii. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 3. máj 2018 o 14:19

Prezident FIFA chce získať súhlas na zriadenie MS klubov pre 24 tímov a Ligy národov pre reprezentácie z celého sveta.

NYON. Šéf Asociácie profesionálnych európskych futbalových líg (EPFL) Lars-Christer Olsson nesúhlasí s plánmi Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na vznik dvoch nových globálnych súťaží.

Prezident FIFA Gianni Infantino chce už v najbližších týždňoch získať súhlas na zriadenie MS klubov pre 24 tímov a Ligy národov pre reprezentácie z celého sveta.

"FIFA jednoznačne koná bez poradných hlasov a transparentnosti," citovala Olssona agentúra AP.

Riadiaca organizácia svetového futbalu dostala na tieto súťaže ponuku od investorov vo výške 25 miliárd amerických dolárov, viac než dve miliardy majú poputovať na prize money pre účastníkov nového formátu MS klubov.

Podľa Olssona by to iba zvýraznilo rozdiely medzi európskymi klubmi. Nové súťaže by okrem toho ubrali z víkendových termínov, ktoré majú domáce ligy momentálne k dispozícii.

Strategický výbor Európskej futbalovej únie (UEFA) so zástupcami líg aj klubov sa uskutoční 16. mája. Olsson sa tam bude snažiť o ďalšie opozičné hlasy proti návrhom FIFA.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.