Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Šedivý: Vypustili sme len na pár minút

Prvý gól Košíc. Strelil ho Hrnka. Oceliari však prehrali. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 8. feb 2016 o 00:00

Hokejisti HC Košice prišli na domácom ľade o dlhú víťaznú sériu, keď podľahli Žiline 2:3.

Hokejisti HC Košice prišli včera na domácom ľade o dlhú víťaznú sériu, keď podľahli Žiline 2:3. Napriek výraznej streleckej prevahe a viacerým šanciam sa oceliarom nepodarilo vyrovnať ani v záverečnej hre bez brankára.

KOŠICE. Duel mali Košičania veľmi dobre rozohraný, keď po prvej tretine viedli 2:0 gólmi Hrnku a Deyla.

Dokonalý obrat predviedli Žilinčania v druhej časti hry, keď za necelé dve minúty tromi gólmi zaskočili domácich.

Takmer celý zápas sa pritom hral na jednu bránku, zverenci trénera Čadu prestrieľali hostí 37:17, no skvelý brankár Tomek podržal svoj tím v rozhodujúcich chvíľach.

„Darilo sa nám zatlačiť ich pred ich bránkou, no nemali sme šťastie v zakončení. Dá sa povedať, že sme vypustili len na pár minút v druhej tretine a to nás bohužiaľ stálo tri body,“ povedal košický obranca Eduard Šedivý.

Zo štyroch tutoviek využili tri

Po prvej tretine asi len málokto veril, že by Žilinčania mohli v Steel Aréne bodovať. Kontaktný gól ich však nakopol k prekvapivému obratu.

„Začali nás trochu viac dohrávať a my sme prehrali nejaké osobné súboje a potom z toho vyťažili zopár šancí. Oni mali v druhej tretine štyri tutovky, z ktorých tri premenili. To bol úsek, v ktorom sme prehrali zápas,“ skonštatoval Šedivý.

Aktuálny líder extraligy mal v piatok nečakané voľno, keď Skaličania nedorazili na zápas pre vážne vnútorné problémy v klube.

Vnímali hráči extra voľno pozitívne alebo im zápas chýbal?

„Je to ťažko povedať, pretože niekedy je dobré mať v nohách ten zápas, inokedy zase padne vhod pauza. Závisí to aj od toho, či je to ťažký zápas a či sa hrá doma alebo vonku. My proste musíme byť vždy nachystaní odohrať celý zápas,“ povedal košický obranca.

Šimurdu mrzia nevyužité presilovky

Najviac šancí si vytvorili oceliari v úvodnej tretine, keď súpera prestrieľali v pomere 17:3.

„Škoda, že nám vtedy nepadlo viac tých gólov, pretože šancí sme mali dostatok. Dobre ich podržal brankár, chytil niekoľko tutoviek. Musíme si teraz trochu oddýchnuť cez reprezentačnú prestávku a pripraviť sa na záver sezóny,“ povedal Šedivý.

Asistent trénera Marcel Šimurda po zápase vyzdvihol výkon tímu v úvodnej tretine.

„V nej sa nám podarilo hrať nátlakový hokej v domácom prostredí a dvakrát sme sa presadili. Škoda, že sme nevyužili viac presilových hier. O osude zápasu jednoznačne rozhodla druhá tretina,“ zhodnotil stretnutie Šimurda.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články