Sedemročný biliardista hráva ligu s dospelými

Najmladší ligový hráč. Sedemročný Kristián Mrva hráva za mužov.
Najmladší ligový hráč. Sedemročný Kristián Mrva hráva za mužov. (Autor: frk)
Michal Frank|28. sep 2012 o 00:00

Má ešte len sedem rokov, ale biliardové gule potápa jednu za druhou. Za „béčko“ klubu Horses Prešov nastupuje Kristián Mrva aj na ligové zápasy.

Naposledy pomohol dvoma víťazstvami nad dospelými protihráčmi k víťazstvu svojho tímu 8:1.

PREŠOV. Syn slovenského reprezentanta v pool-biliarde Milana Mrvu, inak bývalého výborného hádzanára, ide v otcových šľapajach.

Hoci je len o pol metra vyšší než biliardový stôl, nemá problém na ňom poraziť aj skúsených seniorských ligových hráčov.

Svoje prvé víťazstvo v lige zaznamenal v ostatnom kole II. ligy východ, v dueli proti ďalšiemu prešovskému celku ZPL.

Bol to zápas ako na hojdačke. Po prvých troch frejmoch viedol „Kiko“ suverénne 3:0, potom súper otočil na 3:4 a 5:8, aby napokon o generáciu mladší súper uzavrel na konečných 9:8. Následne vyhral aj v ďalšom dueli, s konečnou zápasovou bilanciou 2:1.

((a))

Víťazný záver ligového zápasu v podaní Kristiána Mrvu

Hráva aj futbal

„Nervózny som nebol. Najťažšie bolo vyrovnať, keď súperovi stačil jeden frejm k víťazstvu,“ prezradil najmladší slovenský ligista v pool-biliarde, ktorý sa tomuto športu venuje tretí rok.

Keďže juniorská liga momentálne na Slovensku chýba, hráva rovno za „béčko“ mužov. Darilo sa mu aj na nedávnom juniorskom turnaji v Poľsku, kde uspel v dvoch meraniach síl.

„Nemyslím si, že ho súperi podceňujú. Berú ho ako rovnocenného hráča,“ podčiarkol jeho otec Milan Mrva, ktorý sa tomuto športu venuje už roky.

„Zatiaľ ťažko hovoriť o ambíciách. Nech sa tomu venuje a potom sa uvidí. Hráva futbal za SAFI Prešov, biliard má ako druhý šport,“ povedal hrdý tato o synovi, ktorý mu robí radosť aj čistými jednotkami v škole.

Kristián spolu s otcom Milanom pri zápase dvojíc

Nachádzate sa tu: