Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Sedemročné účinkovanie dvojice Dičák – Jendrál skončilo

Končí jedna úspešná éra. Za obdobie pôsobenia Petra Dičáka a Petra Jendrála sa zaradili Hrabušice medzi popredné futbalové kluby na Spiši. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 7. aug 2013 o 22:00

Veľké letné zmeny v hrabušickom klube. Futbalová dvojica odovzdala chod klubu novému vedeniu.HRABUŠICE. Ak sa za posledné úspešné roky spomenul klub z Hrabušíc, automaticky sa spájal s dvojicou dvoch Petrov. Do nového súťažného ročníka 2013/2014 vstupuje tento klub s novým vedením.

V sobotu mali Hrabušice generálku na novú sezónu doma proti Spišskej Belej. Káder na ihrisku bol takmer nezmenený, no na lavičke dirigoval mužstvo nový šéf Jozef Jendrál. Chýbal dlhoročný kapitán.

„Skončil som úplne – ako funkcionár, ale aj ako hráč. V júli sa všetko urobilo preto, aby klub bez problémov prevzali noví štatutári. Na futbal budem chodiť stále, otázne je, že či pravidelne. Lebo pracovné povinnosti budú mať prednosť pred futbalovými,“ uviedol bývalý šéf a kapitán Hrabušíc Peter Dičák.

Po siedmich rokoch

Éra pôsobenia dvojice Dičák – Jendrál bude na dlhé obdobie zapísaná ako najúspešnejšia v novodobej histórii klubu. Seniorské mužstvo prevzali, keď pôsobilo v oblastnej súťaži.

Nasledoval postup do krajskej súťaže, kde to dotiahli až do štvrtej ligy (terajšej 5. ligy Juh).

Stále patrili medzi špičku piatej ligy J-Z resp. 6. ligy Podtatranskej.

Po futbalovej stránke išlo A–mužstvo Hrabušíc rapídne hore, ale ešte viac menil podobu futbalový stánok. Z futbalovej chatrče sa stal jeden z najkrajších futbalových štadiónov na Spiši.

„Bolo to sedem intenzívnych rokov, čo sme pôsobili s kolegom Jendrálom pri hrabušickom futbale. Odovzdávame dobre vybavený klub. Nie v zmysle, že po nás potopa, ale skôr naopak. Za sedem rokov sa urobilo kusisko dobrej práce,“ zdôraznil Peter Dičák.

Nezmenený káder

Odchod dvoch kľúčových postáv vyvolal diskusiu o ďalšom osude futbalu v tejto obci. Obzvlášť, keď o pár dní začína jedna z najťažších sezón, kde bude naplno zúriť strašiak menom reorganizácia.

„Verím, že s týmto kádrom sa o ligovú budúcnosť nemusíme strachovať. Za tie roky sa vybudovalo dobré mužstvo a určitá zotrvačnosť tu bude. Naučili sme chlapcov systému tréningov a zápasov. V žiaden veľký prepadák neverím. Káder ostal takmer nezmenený. Traja hráči odišli za prácou do zahraničia, ale to bolo ešte na jar,“ dodal Peter Dičák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.