Sedemnástka začala kvalifikáciu ME prehrou 1:2 s Rusmi

(Autor: ilustračné - sita/ap)
SITA|21. sep 2013 o 16:57

Mladí Slováci odohrajú vo Volgograde ešte duely proti Islanďanom a Azerbajdžancom.

VOLGOGRAD. Futbalisti slovenskej reprezentácie do 17 rokov prehrali v zápase s Ruskom v 10. skupine I. fázy kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy 1:2.

Zverenci Ladislava Pecka prehrávali na turnaji vo Volgograde 0:1, ale štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal stredopoliar Nikolas Špalek.

"Zborná" napokon získala tri body, keďže v piatej minúte nadstaveného času rozhodol o jej víťazstve Jevtušenko.

Mladí Slováci odohrajú vo Volgograde ešte duely proti Islanďanom (pondelok 23. septembra) a Azerbajdžancom (štvrtok 26. septembra). Medzi týmito dvoma národnými výbermi sa v sobotu zrodila remíza 3:3.

Výsledky - 10. skupina:

Rusko "17" - Slovensko "17" 2:1 (1:0)

Góly: 22. Proničev, 80.+ Jevtušenko - 76. Špalek

Zostava SR "17": Dovičovič - Kurčík, Včelka (41. Kopičár), Kubrický, Ďurek - Bénes (52. Michlík), Krč - Hric, S. Mráz (65. Kondrlík), Špalek - Gorelčík

Azerbajdžan "17" - Island "17" 3:3

Tabuľka 10. skupiny:

1. Rusko 1 1 0 0 2:1 3

2. Azerbajdžan 1 0 1 0 3:3 1

Island 1 0 1 0 3:3 1

3. Slovensko 1 0 0 1 1:2 0

Domov»Futbal»Reprezentácie»Sedemnástka začala kvalifikáciu ME prehrou 1:2 s Rusmi