Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Sedem Košičanov bodovalo naplno pri Kunerade

Sportnet|Publikované 23. jún 2016 o 00:00

Pri obci Kunerad usporiadali otvorené preteky v orientačnom behu na dlhých tratiach za účasti 277 pretekárov.

Pri obci Kunerad v okrese Žilina usporiadali otvorené preteky v orientačnom behu na dlhých tratiach za účasti 277 pretekárov z Poľska, Česka a Slovenska.

KOŠICE. Uvedené preteky boli započítavané do seriálu pretekov Slovenského rebríčka jednotlivcov, pričom víťaz každej kategórie získal tisíc bodov. Z východniarov sa to podarilo siedmim členom KOB Akademik Technická univerzita Košice a dvom členom KOB Kysak.

V elitnej mužskej kategórii na 13,9 km s prevýšením až 580 m a 19 kontrolami zvíťazil Ondrej Piják (Kobra Bratislava) za 91:06 min. pred Jakubom Dekrétom (UMB. B. Bystrica) za 91:26 min. a tretiu priečku na stupni víťazov obsadil Michal Krajčík (ATU Košice) za 93:34 min.

V ženskej elite na 9 km trati s prevýšením 420 m a 13 kontrolami zvíťazila Barbora Pijáková (Sokol Pezinok) za 79:02 min. Len šesť sekúnd zaostal druhá Jana Macinská (ATU Košice) a tretia skončila Tereza Miklušová (Rapid Bratislava) za 82:06 min.

V ďalších mládežníckych a veteránskych kategóriách si z východniarov plný počet bodov za prvenstvo vybojovali: M-10: Maroš Dudra (KOB Kysak), M-14A: Lukáš Novota, M-18A: Dušan Sláma (obaja ATU Košice), M35-A: Milan Dudra, M40-A: Igor Porubčan (obaja KOB Kysak), M45-A: Jozef Pollák, M65-A: Igor Roháč, W-12A: Simona Mihaličová, M21-B: Natália Tyszová, W50-A: Elena Belicová (všetci ATU Košice).