Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Sečovskí policajti ubehali a rozstrieľali hádzanárov Bardejova

Sportnet|Publikované 24. sep 2004 o 22:00

Sečovce - Zápas 3. kola HIL ŠKP Sečovce - MHC Bardejov (27:24) bol konfrontáciou mužstiev, ktorých hlavným cieľom bude záchrana v súťaži. Obe mužstvá

sa posilnili skúsenými hráčmi, ale domáci kolektívnym výkonom celý zápas udávali tempo a vytvorili si dostatočný náskok. Takmer 500 divákov v úvode odmenilo potleskom odchovancov, ktorí teraz obliekajú dres Bardejova Emila Jenčíka a Slavomíra Semana. No dres Zemplínčanov obliekal aj brankár Bardejova Ľuboš Kaminský či tréner Gabriel Kaňa.

Tréner Sečoviec Tibor Szalay bol po zápase spokojný, aj keď ho v priebehu súboja viackrát napomínali rozhodcovia, aby reagoval primeranejšie a videl aj žltú kartu. Napriek oduševnenej hre svojich zverencov i víťazstvu si ale myslí, že obe mužstvá to v súťaži nebudú mať jednoduché: "Moje tvrdenia o tom, že my a Bardejov budeme hrať o záchranu sa opierajú o reálne základy. Všetky ostatné slovenské mužstvá sú ako materiálne, tak aj hráčsky lepšie vybavené. Za dnešný výkon chcem chlapcov pochváliť, najmä za prvý polčas. Za druhý ich treba pokarhať, lebo sme porobili zbytočné chyby, ktoré vyplývajú z toho, že nemajú skúsenosti a každý zápas bude pre nich ťažký. Obe mužstvá budú v súťaži zbierať body veľmi ťažko, povedal po stredajšom stretnutí tréner domácich Tibor Szalay.

Kormidelníka policajtov zo Sečoviec príjemne prekvapila hra jeho zverencov. Bardejov ho ničím neprekvapil: "Dnes by som pochválil nášho mladého brankára Romana Čižmára. Aj keď je to pre neho veľká záťaž, lebo má skúsenosti len z dorasteneckej ligy, odvádza solídny výkon. K tej streľbe, ktorá nám vyšla len v prvom polčase, chcem dodať, že potrebujeme viac zápasov, aby hráči dokázali hrať celé stretnutie s rovnakou úspešnosťou. Výkon súpera nebol pre mňa sklamaním. Posily získali len nedávno, zohrávajú sa, a to v amatérskych podmienkach. Hrali to, čo sme očakávali, neprekvapili nás ničím," doplnil kormidelník zemplínskeho tímu.

Domáci do 50. min. hrali pozorne a dôrazne v obrane. Nedovolili súperovi dostať sa za chrbát a streľbu eliminovali už v zárodku. Za stavu 25:15 prestriedali a dovolili hosťom uhrať prijateľný výsledok. K cenným dvom bodom prispel aj 19-ročný brankár Roman Čižmár, ktorého vystúpenie zjavne povzbudilo. "Bol som unavený, lebo nie som celkom zdravý. Zápas bol ťažký, no utiekli sme im hneď na začiatku. Takže to bolo dobre. Naša obrana bola veľmi dobrá. Dokázala blokovať súperove strely. Mohol som sa na hráčov spoľahnúť. Vedel som, že si musím dávať pozor na Slava Semana i na Jenčíka. Mám radosť z tohto úspechu a je pre mňa i pre mužstvo určite povzbudením," poznamenal talentovaný gólman Sečoviec R. Čižmár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.