Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Sečovskí policajti pred derby s Košicami pilovali obranu

Sportnet|Publikované 16. nov 2002 o 00:00

Sečovce V dnešnom podvečernom stretnutí spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej súťaže mužov sa pozornosť priaznivcov upriamuje na súboj dvojice

východniarov ŠKP a 1. MHK v Sečovciach. Dvojnásobný majster a minuloročný vicemajster ŠKP Sečovce hrá vo veľkom útlme, čoho výsledkom bola aj prehra na palubovke posledného celku tabuľky Zubří. Skúsené družstvo sa akosi nevie presadiť a jeho najväčšou slabinou je momentálne obrana. Pred stretnutím s 1. MHK Košice zverenci trénera Martina Gregora na tréningu pilovali hlavne obrannú činnosť. "Na takéto prehry treba čím skôr zabudnúť," hovorí Milan Mrva. "Nie je dobré, keď sa dlho na to myslí. Hneď od utorka sme sa začali pripravovať na najbližšie stretnutie. Pred nami je dôležitý zápas, v ktorom chceme za každú cenu vyhrať, aby sme sa chytili a naše výkony mali vzostupnú formu." Policajti v predchádzajúcich sezónach patrili k družstvám, ktoré dokonale využívali svoje domáce prostredie a body len tak ľahko nerozdávali. V tejto časti hry však prorokmi nie sú ani vo vlastnom hrade, keď okrem víťazstva nad Zubří a ŠKP Bratislava v ostatných prehrali. V čom vidí príčinu nevyrovnaných výkonov skúsený Milan Mrva. "Ťažko povedať, naša hra je zatiaľ kŕčovitá a nevieme sa tak ľahko presadiť, stále sa trápime a chýba nám herná pohoda."

Pred dnešným derby sú miernym favoritom Košičania, ktorí naznačujú vzostup formy a oproti domácim sú aj v psychickej výhode. Je pravda, že na sečovskej palubovke sa im nedarí podľa predstáv, no pasívnu bilanciu bi chceli trocha poopraviť. Pre domácich hráčov bude iste najväčšou prekážkou brankár Pramuk, ktorý podáva dobré výkony a patrí k oporám zadných radov 1. MHK. "Nečaká nás ľahký zápas a na prekonanie Pramuka nemáme žiaden špeciálny recept. Jednoducho musíme dať o jeden gól viac ako súper. V našej hre by nemala chýbať bojovnosť a nasadenie, počas celého týždňa sme sa na tento pre nás dôležitý súboj pripravovali a verím, že naša taktika bude sláviť úspech," povedal M. Mrva. Policajtom sa nedarí v poli a spoluhráčov nepodržali ani brankári, čo sa odzrkadlilo na samotnom postavení. V priebehu týždňa venovali viac priestoru obrannej fáze, ktorá toto družstvo v minulosti zdobila, ako aj prechodu do rýchleho protiútoku. "Práve v obrane vidím naše najväčšie slabiny, no ak všetci zaberieme verím, že domáce prostredie využijeme na zisk bodov," povedal Milan Mrva. Kormidelníkovi M. Gregorovi bude v nielen v súboji s Košicami chýbať Ivan Murín, ktorý má zlomený prst.

Súvisiace články