Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Sečovciam by k obhajobe titulu malo pomôcť domáce prostredie

TASR|19. apr 2001 o 12:42

Sečovce 19. apríla (TASR) - Odvetný finálový sobotňajší súboj o 16.00 h v sečovskej športovej hale aj za asistencie televíznych kamier rozhodne o ôsmom majstrovi Slovenska v hádzanej mužov. Domáce ŠKP privítajú 1.MHK Košice a majú doháňať dvojgólovú stratu z prvého zápasu (21:23).

Súperi sa dokonale poznajú, veď pred dvoma rokmi získali titul Košice a v minulej sezóne im obhajobu prekazili práve Sečovčania, keď svoje historicky prvé zlaté medaily získali dokonca na palubovke Košičanov. Prvý finálový súboj pred týždňom znovu potvrdil vyrovnanosť oboch súperov, neprekvapila preto ani prílišná nervozita a netradične veľa technických chýb. Zaujali štyri strelené góly domácich v oslabení, no ešte viac vyjadrenie domáceho trénera Slavomíra Šipoša pre košický denník Korzár: "V semifinále sme bojovali proti mafii i kúpeným rozhodcom ako aj inštruktorom a s tým, že sme postúpili, sme spokojní. Verím, že finále bude iné."

Ako vyzerala príprava mužstiev na rozhodujúci súboj o titul ? "Ako na každý majstrovský zápas, ale už na tréningu bola predsa len badať väčšiu zodpovednosť súvisiacu s významom zápasu. Sme dvaja vyrovnaní súperi, všetko sa môže stať. Hoci strata z košického súboja je naozaj neveľká vyloženým favoritom sa necítime. Pre Košičanov hovorí kvalita i mladosť hráčskeho kádra, my sa spoliehame najmä na domáce prostredie, v ktorom hráme lepšie ako vonku. Svoj predsezónny cieľ - postup do finále sme splnili, ale keď už je tu šanca obhájiť titul, pokúsime sa o to. Niektorí hráči (Bakša, Mrva, Čorej, Petrišák) mali síce drobné zranenia, ale rátame s nimi pre odvetu, v ktorej sa káder nebude meniť, " prezradil tréner Sečoviec Martin Lipták.

Podobne sú na tom aj Košičania, ako naznačujú slová trénera Slavomíra Šipoša, pre ktoré by bol titul jeho zverencov najkrajším darčekom k nedeľňajším meninám. "Absolvovali sme štandardný týždenný tréningový cyklus. Analyzovali sme prvý vzájomný zápas, v ktorom sme najviac chybovali pri postavenej obrane súpera, urobili veľa technických chýb a nepremenili šance. Na odstránenie nedostatkov sme sa sústredili na tréningoch. Nepopieram, náš náskok je menší ako sme dúfali, ale všetko je otvorené a verím, že hráči budú bojovať. Menšie zdravotné problémy mal Jurko (narazený palec), ale bude k dispozícii tak ako ostatní. "

Doterajší majstri Slovenska: 1. 1994 Lokomotíva Trnava 2. 1995 Agro Topoľčany 3. 1996 Agro Topoľčany 4. 1997 VSŽ Košice 5. 1998 HC Topoľčany 6. 1999 VSŽ Košice 7. 2000 ŠKP Sečovce 8. 2001 ? či pe

Súvisiace články