Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Sečovce vypadli z Pohára EHF po dvoch prehrách s Gradecom

TASR|17. nov 2001 o 22:14

Sečovce 17. novembra (TASR) - Hádzanári slovenského majstra ŠKP Sečovce podľahli v odvetnom zápase 3. kole Pohára EHF slovinskému tímu Prevent Slovenj Gradec 22:23. Keďže v prvom dueli prehrali zverenci trénera Martina Gregora na palubovke súpera 24:30, rozlúčili sa s ďalším účinkovaním v súťaži.

ŠKP Sečovce - Prevent Slovenj Gradec 22:23 (13:12)

Zostava a góly Sečoviec: Bakša, Fecman - Peter Jano 3/1, Tabačko 2, Pavol Jano 3, Servátka 2, Murín 2, Petrišák 4, Szücs 3, Schmiedt 3, Frajkor 0, Baran 0 - najviac gólov Gradecu: Maksič 11/3, Franc a Konečnik po 3, vylúčení 4:5, 7 m hody 2/1 - 4/3, rozhodovali Getvilas a Malasinskas (obaja Lit.), 700 divákov.

/prvý zápas 24:30, postupuje Gradec/

Domáci hádzanári nezachytili úvod stretnutia, keď im prílišná nervozita zväzovala ruky a v priebehu úvodnej pätnásťminútovky prehrávali už o štyri góly. Potom však Sečovčania spresnili hru, zmenili obranný systém na 1:5 a začali im vychádzať aj rýchle protiútoky, zásluhou čoho nielen dotiahli manko, ale do kabín išli s náskokom jedného gólu. Po zmene strán si úradujúci slovenský majster udržiaval zväčša dvojgólový náskok. Za stavu 22:20 však zverenci trénera Martina Gregora nevyužili viacero vyložené príležitosti vrátane náskokov do bránkoviska, čo sa ukázalo ako rozhodujúce z hľadiska postupových ambícií. Hostia vyrovnali na 22:22 a v poslednej sekunde strelili so sedemmetrového hodu víťazný gól zásluhou Konečnika.

"Zásluhou oboch aktérov diváci videli kvalitnú hádzanú. Chlapci sa snažili zo všetkých síl, no súper bol v konečnom dôsledku lepší a postúpil zaslúžene. Škoda, že sme nezvládli záver odvetného stretnutia a nepremenili viacero šancí, mohli sme to celé viac zdramatizovať. Slovinci predviedli hádzanú s typickými prvkami juhoslovanskej školy, boli mimoriadne rýchli s dobrou loptovou technikou," povedal tréner Sečoviec Martin Gregor.

/prvý zápas 24:30, postupuje Gradec/

la fi

Súvisiace články