Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Sečovce v závere stratili ďalšie body

Sportnet|Publikované 1. dec 2002 o 23:00

Bratislava - V neúplnom 15. kole spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej súťaže sa nedarilo Sečovciam, ktoré v domácom prostredí prehrali ďalší

zápas. S lídrom tabuľku dlho držali krok, ale tak ako už neraz nezvládli posledné minúty duelu. Tie nakoniec rozhodli o ďalšej domácej strate bodov. Košičanov čakal náročný víkend, keď odohrali dve stretnutia. Lepšie sa im darilo v tom prvom keď získali bod po remíze s Allriskom, no v druhom už nestačili na pražských vojakov, ktorým podľahli rozdielom desiatich gólov. Program 16. kola. 1. MHK Košice - N. Zámky, ŠKP Bratislava - Prešov (hrá sa 4. 12.), Fr.-Místek - Pov. Bystrica, Zubří - Dukla.

Allrisk - 1. MHC Košice

24:24 (14:14)

Veľmi vyrovnaný zápas, čo dokumentuje absolútne vyrovnané skóre na konci oboch polčasov. Domáci dokázali hosťom počas zápasu odskočiť maximálne na rozdiel dvoch gólov.

Najviac gólov: Větrovec 9, Hladký 4 - Krak 6, Justus 6, Saloka 3, pok. hody: 3/1 - 6/4, vylúčení: 5 - 5, ČK: Trávníček - Štefanisko, pred 150 divákmi rozhodovali Poláček, Pešta.

Sečovce - Fr.-Místek

18:22 (12:10)

Obaja aktéri predviedli vo vyrovnanom stretnutí kvalitnú hádzanú. Nebolo poznať, že bojuje posledný tím s vedúcim. Ešte v druhom polčase viedli 15:12. Domáci sa položili až v posledných piatich minútach a rozdielom 4 gólov nakoniec prehrali.

Najviac gólov: Petrišák 8/1, Lebeda 3, Murín 2 - D. Valo 4/1, M. Kraus a Straka po 4, pok. hody: 3/2 - 3/2, pred 600 vylúčení: 4:4, pred 600 divákmi rozhodovali Mihálik, Ondogrecula.

N. Zámky - Zubří

38:24 (17:15)

Na začiatku stretnutia udávali tempo hry domáci hádzanári Nových Zámkov, vytvorili si náskok a viedli už 11:6. Najmä strelecky aktívny Kiriljuk z mužstva Zubří a jeho slabšie bránenie domácimi hráčmi sa podpísali pod vyrovnanie na 11:11. V druhej časti hry hral na Kiriljuka osobnú obranu Martin Stráňovský a to v podstate rozhodlo o zápase.

Najviac gólov: M. Straňovský, Ivanov po 9 - Kiriljuk 10, Kuzo 7, pok. hody: 5/4 - 6/5, vylúčení: 7 - 9, ČK: Kulišťák (Zubří) za 3 vylúčenia, pred 850 divákmi rozhodovali Hippík, Šubák.

Predohrávka 17. kola

Dukla - 1. MHK Košice

32:22 (17:12)

Od dvadsiatej minúty prvého polčasu získala Dukla Praha nad Košicami jednoznačnú prevahu, vynikala najmä v obrannej činnosti. V poslednej desaťminútovke stretnutia dal domáci kormidelník príležitosť aj hráčom z lavičky.

Najviac gólov: Zemánek 7, Nocar 6 - Justus 5/2, Krak 4/2, pok. hody: 0 - 5/4, vylúčení: 6 - 4, pred 400 divákmi rozhodovali Dostál, Macharáček.