Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Sečovce už doma stratili šancu na postup

TASR|6. okt 2001 o 21:47

Sečovce 6. októbra (TASR) - Hádzanári slovenského majstra ŠKP Sečovce prehrali v prvom zápase 2. kola Ligy majstrov v hádzanej mužov s francúzskym mužstvom SO Chambery 19:26 a tým už pred odvetou (13. októbra vo Francúzsku) stratili reálnu šancu na postup do ďalšej časti súťaže.

ŠKP Sečovce - SO Chambery 19:26 (9:13) Zostava a body Sečoviec: Bakša, Fecman - Peter Jano 8/3, Tabačko 2, Pavol Jano 1, Servátka 1, Murín 2, Tumidalský, Szücs 2, Seman, Kravčák, Schmiedt 3 - Narcisse 7, Busseler 7/1, Bertrand Gille 6. Rozhodcovia: Bašev, Dobrev (Bul.), vylúčení: 8:5, 7 m hody: 3/3 - 4/2, 600 divákov.

Sečovčania sa hneď od úvodných minút dostali pod tlak majstrovského klubu z krajiny úradujúceho svetového šampióna a na sériu gólov hostí odpovedali až začiatkom 8. minúty ich prvou úspešnou strelou. Suverénni Francúzi mali neustálu prevahu no vďaka výbornému Bakšovi v bránke ŠKP skóre nenarastalo do hrozivého debaklu už v úvodnom polčase. Po prestávke domáci hráči predviedli pozornejšiu obranu a strelecky sa začalo dariť Petrovi Janovi. Bližšie ako na rozdiel troch gólov sa však slovenskému tímu dostať nepodarilo a s pribúdajúcimi minútami strácali Sečovčania sily aj koncentráciu.