Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Sečovce sa rozlúčili s účinkovaním v Lige majstrov prehrou

TASR|14. okt 2001 o 00:17

Albertville 13. októbra (TASR) - Hádzanári slovenského majstra ŠKP Sečovce prehrali v odvetnom zápase 2. kola Ligy majstrov v Albertville s favorizovaným francúzskym mužstvom SO Chambery 21:27. V prvom dueli Sečovce prehrali 16:29, po vypadnutí z Ligy majstrov sa teda predstavia v 3. kole Pohára EHF, pričom meno ich súpera určí utorňajší žreb.

SO Chambery - ŠKP Sečovce 27:21 (11:8)

Najviac gólov: Narcisse 7, Moskalenko 4 - Zostava a góly Sečoviec: Bakša, Fecman - Peter Jano 5/2, Tabačko 5, Pavol Jano, Servátka 1, Murín, Tumidalský 5, Szücs, Seman 1, Kravčák, Schmiedt 4, rozhodcovia: Krajč a Živolič (Chorv.), vylúčení: 3:8 , ČK: Murín (tri vylúčenia), Pavol Jano (potyčka), 7 m hody: 3/2 - 4/2, 1000 divákov.

/Prvý zápas: 26:19, postupuje SO Chambery/

Sečovčania v úvodných minútach zaskočili majstrovský klub z krajiny úradujúceho svetového šampióna aktívnou hrou a dobrou obranou a v úvodnej desaťminútovke si vytvorili trojgólový náskok. Favorizovaný francúzsky celok sa začal presadzovať až v záverečnej desaťminútovke prvého polčasu aj zásluhou toho, že Sečovciam hlavní rozhodcovia v krátkom slede vylúčili viacerých hráčov. Do kabín išlo Chambery s trojgólovým náskokom, po prestávke už francúzsky tím kontroloval hru a napokon zaznamenal šestgólové víťazstvo.

Tréner ŠKP Sečovce Marin Lipták vyjadril aj napriek prehre spokojnosť s výkononom svojich zverencov v odvetnom dueli: "Hráči ma najmä v prvom polčase príjemne prekvapili, hrali odvážne, nebáli sa strielať aj z väčších vzdialeností. Domáci tím postupne prebral taktovku, no pomohli mu aj chorvátski rozhodcovia. Podľa môjho názoru nepískali celkom objektívne, keď nám v zápase vylúčili až ôsmich hráčov, zatiaľčo súperovi iba trom, navyše Murín a Pavol Jano dostali červené karty. V druhom polčase sme doplatili aj na to, že sme nepremenili viacero vyložených príležitostí vrátane dvoch sedemmetrových hodov i viacero náskokov do bránkoviska. Celkovo sme však vo Francúzsku zanechali dobrý dojem a verím, že hráči budú v podobných výkonoch pokračovať aj v ďalších kolách spoločnej československej súťaže HIL." la pb