Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Sečovce prehrali s Gradecom o šesť gólov, Gregor však verí v postup

TASR|10. nov 2001 o 21:45

Slovenj Gradec 10. novembra (TASR) - Hádzanári slovenského majstra ŠKP Sečovce podľahli v prvom zápase Pohára EHF v slovinskom meste Slovenj Gradec domácemu tímu 24:30 a do budúcotýždňovej odvety pôjdu s nepriaznivým šesťgólovým mankom.

Už v 5. min stretnutia sa slovenskému tímu zranil Kravčák, ktorý si narazil koleno a už sa na palubovku nevrátil. Hostia sa jeho citeľnú absenciu v obrane snažili vyriešiť viacerými spôsobmi, no na úspešných slovinských strelcov nezaberala ani vysunutá obrana, ani osobná obrana dvoch najväčších hrozieb brankára Bakšu. Domáci Prevent polčasový náskok (15:11) kontroloval aj v druhom dejstve, k čomu mu výdatne prispela bulharská rozhodcovská súrodenecká dvojica Kostovcov, ktorí najmä v druhom polčase uplatňovali na ŠKP prísnejší meter. Posledných desať minút odohrali Sečovce nonstop s aspoň jedným vylúčeným hráčom a v záverečných štyroch minútach prišli po červených kartách dokonca o dvoch hráčov - Semana a Petra Jana.

"Domáci nás prevyšovali rýchlosťou, ale veril som, že naše skúsenejšie družstvo sa s tým vyrovnaná. Rozhodcovia boli na nás prísnejší a mali sme podstatne viac vylúčených. Šesťgólová prehra je krutá, no nie je to náskok, ktorý by sa nedal eliminovať a my chceme postúpiť," skonštatoval tréner Sečoviec Martin Gregor.

3. kolo Pohára EHF - prvý zápas:

Prevent Slovenj Gradec - ŠKP Sečovce 30:24 (15:11)

Najviac gólov Preventu: Banfro 10, Makšič 7, Cerman 6. Zostava a góly ŠKP: Bakša, Fecman - Peter Jano 4/2, Pavol Jano, Servátka 5, Murín, Petrišak 2, Tumidalský 6, Szücs, Seman 5/1, Kravčák, Schmiedt 2.

Vylúčení: 2:8, ČK: Seman za nešportové správanie a Peter Jano za faul, 7m hody: 5/3 - 4/3, rozhodovali: Kostov, Kostov (Bulh.), 1000 divákov.

Odveta je na programe v sobotu 17. novembra o 18.00 h v Sečovciach.