Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Sečovce obhájili majstrovský titul, Lipták chce v HIL aspoň cez Duklu

TASR|21. apr 2001 o 22:17

Sečovce 21. apríla (TASR) - Hádzanári ŠKP Sečovce sa po sobotňajšom víťazstve o tri góly 22:19 nad 1. MHK Košice stali po druhý raz za sebou majstrami Slovenska. Sezóna sa pre štyri najlepšie slovenské tímy ešte nekončí a čaká ich play off česko-slovenskej interligy HIL.

ŠKP Sečovce - 1. MHK Košice 22:19 (12:10)

Zostavy a góly: Sečovce: Bakša, Fecman - Dobosi, P. Jano 2, Murín 1, Petrišák 9/6, Čorej, Szücs 3, Kraus, Seman 2, Servátka 4, Mrva 1. Košice: Pramuk, Miščík - Martanovič 2, Jurko 3, Zaťko 4, Schmiedt 2, Saloka, Daňo, Jančík, Chripák 3, Vikartovský 1, Antl 4/1. Rozhodcovia: Podlucký, Rudinský, vylúčení: 6:8, navyše Jurko ČK za tri vylúčenia a tréner Šipoš (obaja Košice), 7 m hody 6/6 - 1/1. 800 divákov.

Domáci hádzanári potrebovali po dvojgólovej prehre v Košiciach v prvom zápase na zisk titulu trojgólové víťazstvo. Oba tímy sa prezentovali kvalitnou hrou v pohľadnom zápase. Sečovčania už v prvom polčase výrazne vykročili za obhajobou, keď si vytvorili už päťgólový náskok. Hostia síce do prestávky znížili, no k obratu v zápase im nepomohli ani časté vylúčenia domácich. O triumfe Sečoviec nakoniec rozhodli väčšie skúsenosti a predovšetkým brankár Bakša, ktorý bol obhajcom titulu počas celého zápasu veľkou oporou, no vyznamenal sa najmä v záverečných dramatických minútach.

Svoj prvý titul so Sečovcami získal tréner Martin Lipták. "Oba finálové zápasy boli diametrálne odlišné. Zatiaľ čo v Košiciach sme boli jednoznačne lepším tímom a prehrali sme, musím objektívne priznať, že na domácej palubovke nám pomohlo šťastie," vyhlásil tréner Sečoviec a dodal: "Za celoročné účinkovanie v novej súťaži si však myslím, že titul nám patrí oprávnene."

Vo štvrťfinále play off o majstra HIL sa Zemplínčania stretnú s Duklou Praha. "Mojím minimálnym cieľom je postúpiť aspoň cez Duklu. Bolo by to spravodlivým vyjadrením reálnej sily tohto kolektívu," zhodnotil šance dvojnásobného slovenského majstra Lipták.