Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Sečovce idú po víťazstvo

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Trebišov - Štvrtoligový Slavoj Sečovce nevstúpil do majstrovskej súťaže práve najšťastnejšie, jeho výsledky i hra veľmi nenasvedčovali svetlú

budúcnosť, ale ako to už v prípade tohto tímu býva zvykom, včas sa spamätal. Posledným vysokým víťazstvom nad nebezpečným celkom Betliara získal nielenže prvé tri body v súťaži, ale zároveň potvrdil, že s ním treba vážne rátať. "Náš nelichotivý štart bol príčinou pokrivkávajúcej morálky v mužstve, ale aj nepriaznivej situácie v klube. Začali sme tak ako v zime, nekonsolidovane a rozhárane. Nedarilo sa nám a navyše sme inkasovali prídely. V predposlednom súboji v Žakarovciach sme si však povedali, že nadviažeme na výkony z jarnej časti a výsledkom bol zlepšený výkon. V ňom sme pokračovali aj proti Betliaru a napokon sme zvíťazili rozdielom piatich gólov," prezradil hrajúci tréner Sečoviec Martin Úporský, ktorý aj napriek spočiatku opatrnému postoju, predsa len sa vrátil medzi tri žrde. Ako tréner mužstva chcel, pochopiteľne, dávať šancu mladíkom, lenže situácia sa vyvinula inak. "Zranil sa môj asistent Róbert Ďurka, takže som do brány musel ísť ja. Teraz je už síce Robo v poriadku, ale proti Lastomru pôjdem do brány znovu ja. Víťazná zostava sa predsa nemení," s úsmevom na tvári prezradil skúsený brankár.

Zajtra sa so zverencami predstaví na ihrisku Lastomíra, kde vlani Sečovce zvíťazili 2:0. Výhru nad týmto súperom zaknihovali aj v jarnej časti minulej sezóny, a na dobrý výsledok si trúfajú aj teraz. "Do Lastomíra ideme po víťazstvo, lebo ak by sme si ešte pred začiatkom zápasu pripúšťali prehru, môžme rovno ostať doma. Ak nastúpime v kompletnom zložení, aj s navrátilcom Matúšom Vasiľom, nemuseli by sme odchádzať s prázdnymi rukami," dodal Martin Úporský, ktorý sa teší na brankársky súboj s ďalším ostrieľaným matadorom, Vladimírom Morozom. Poznajú sa dobre z treťoligových zápolení, ale zajtra pôjdu na ihrisku sympatie bokom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.