Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Sečovčanov po postupe čaká francúzsky Chambery, Šalianky dánsky Gudme

TASR|7. aug 2001 o 15:38

Bratislava 7. augusta (TASR) - Slovenských hádzanárskych majstrov zo Sečoviec budú po prípadnom postupe cez rakúsky Bregenz do 2. kola Ligy majstrov čakať víťazi najvyššej súťaže z krajiny úradujúcich majstrov sveta Francúzov - S.O. Chambery

. Šesťnásobné držiteľky slovenského majstrovského titulu zo Šale by po vyradení litovského Eastconu Vilnius nastúpili proti dánskemu klubu GOG Gudme.

"Práve Francúzov som si v 2. kole želal najmenej. O prípadnom súperovi viem zatiaľ len to, že do jeho kádra prešli asi traja hráči z Montpellieru, ktorý kraľoval lige v predchádzajúcich troch ročníkoch. V uplynulej sezóne francúzskej ligy vyhralo Chambery úplne suverénnym spôsobom, hrajú vážnu hádzanú," zhodnotil tréner ŠKP Martin Lipták výsledok utorňajšieho žrebovania vo viedenskom sídle EHF.

"V prvom rade musíme postúpiť cez Vilnius a potom sa môžeme zaoberať ďalším súperom. O Gudme zatiaľ veľa neviem, v dánskej najvyššej súťaži sú však všetky tímy silné," konštatovala trénerka Šale Darina Braunová a generálny sekretár Dusla Ladislav Kovács ju doplnil slovami: "Myslím, že tento celok by nemal byť taký silný, ako vlani Fredriksberg." V minulej sezóne skončili chemičky v účinkovaní práve v meraní síl s týmto dánskym súperom, ktorý ich "preradil" do Pohára EHF.

Obaja slovenskí zástupcovia by v prípade účasti v 2. kole bojovali o postup do skupiny LM najskôr na domácej palubovke 6. resp. 7. októbra, odvety vonku o týždeň neskôr. Prvé zápasy 1. kola ich čakajú už 8. septembra (Sečovce doma, Šaľa vo Vilniuse), odvety budú 15. septembra.

br pe

Súvisiace články