Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Sečovčania vzdorovali lídrovi len do prestávky

Sportnet|Publikované 28. nov 2003 o 23:00

Sečovce - V predohrávke pätnásteho kola česko-slovenskej ligy hádzanárov (HIL) privítali Sečovce lídra tabuľky z Karvinej. Pred týmto meraním síl sa

domácim nedávali príliš veľké šance uspieť proti kvalitnému súperovi z Moravy, aj keď v minulosti mali vzájomné súboje svoj osobitný náboj. Podľa slov trénera ŠKP Júliusa Harbuľáka sa jeho zverenci nemohli bezhlavo púšťať do otvoreného súboja s favoritom, ale trpezlivou hrou mali eliminovať prevahu súpera. To sa domácim darilo v prvom polčase, kedy si väčšinou udržiavali prijateľný dvojgólový odstup. Baníci však napriek tomu získali už do prestávky šesťgólový náskok (14:20) nekompromisnou tvrdou obrannou činnosťou a variabilnou hrou v útoku. Najväčšie problémy robil domácim policajtom rýchlonohý Vašek a Heinz, ktorý zaznamenal šesť gólov. Hostia si tak poľahky vypracovali rozhodujúce desaťgólové vedenie a stolová voda poltárska Zornička im tak mohla po stretnutí dokonale chutiť. "V minulej sezóne som tu bol ako tréner Považskej Bystrice a nebol som úspešný, lebo sme prehrali. Takže pod dojmom tohto neúspechu som vedel, že pokiaľ si nezabezpečíme solídny náskok, môžeme mať problémy až do konca stretnutia. Je faktom, že štyridsať minút nám trvalo, kým sme sa herne ukľudnili a moji chlapci odohrali to, čo som od nich očakával. Nesklamali ma ani hráči z lavičky, ktorým som dal príležitosť po zmene strán. Museli vystriedať naše opory Slabého, Brúnu, či Vašeka, ktorých som už šetril pred sobotňajším pohárovým duelom," povedal po stretnutí skúsený lodivod Karvinej Jiří Kekrt. O aktuálnom lídrovi interligy sa vie, že ak hrá v plnej sile a v maximálnom nasadení, nie je preňho problémom streliť i na súperovej palubovke štyridsať gólov. "V prvej časti hry sme dostali dosť veľa gólov vďaka našim technickým chybám a mňa prekvapil v bráne ŠKP Jirko Schejbal, ktorý chytal výborne," dodal svojrázny kouč zeleno- čiernych.

Na druhej strane v žlto-čiernych dresoch Sečoviec citeľne chýbal zranený Lebeda a ostatné opory tímu Jurko, Meluš, či Seman bojovali, čo im sily stačili. Prehra o 15 gólov však hovorí jasnou rečou. "My sme ozaj nemali čo stratiť, mohli sme len prekvapiť, ale Karviná hrala veľmi dobre a bola nad naše sily. V takýchto stretnutiach naši mladší spoluhráči Frajkor, Urban, Korytko, či Žufa musia získavať skúsenosti, lebo toto je pre nich tá najlepšia škola. Hoci budú prehrávať, môžu sa veľa naučiť. Keby sme mali v tomto zápase viac športového šťastia, tak určite by si ani hostia viac nedovoľovali. Najviac ma mrzí záver prvého polčasu, kedy sme stratili sľubné dvojgólové manko. Mohol to byť ešte zaujímavý zápas...," uvažoval po stretnutí skúsený hráč Sečoviec Slavomír Seman.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.