Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Šechný skončil!

Sportnet|Publikované 26. sep 2008 o 22:00

TRÉNERSKÁ ZMENA V HK DUKLAMICHALOVCE. V prvoligovom HK Dukla nastala výmena trénerských stráží! Doterajší kormidelník Jozef Šechný pri A-mužstve

TRÉNERSKÁ ZMENA V HK DUKLA

MICHALOVCE. V prvoligovom HK Dukla nastala výmena trénerských stráží! Doterajší kormidelník Jozef Šechný pri A-mužstve skončil a jeho miesto zaujal doterajší asistent Peter Mihaľo. Rozhodlo sa o tom na štvrtkovom večernom zasadnutí Správnej rady HK Dukla Michalovce. "Potvrdzujem, že sme sa rozhodli pristúpiť k zmene na trénerskom poste," potvrdil prezident klubu Jaroslav Kanóc.

Rekordná výmena

Jozef Šechný v Michalovciach skončil po šiestom kole prvej ligy, no v skutočnosti to bolo ešte skôr. Duklu viedol len v prvých troch kolách, doma proti Piešťanom (2:5), v Senici (1:7) a v Lučenci proti MHK Detva (3:4 sn.). "Potom Jozef Šechný odišiel na zdravotnú dovolenku, keďže ho sužovali problémy. Mužstvo potom v ďalších troch kolách viedol jeho asistent Peter Mihaľo. Keďže problémy pána Šechného sú dlhodobejšieho charakteru, rozhodli sme sa Petra Mihaľa potvrdiť vo funkcii. Mužstvu sa pod jeho vedením herne i výsledkovo darí, nuž si od tohto kroku sľubujeme herný i tabuľkový vzostup tímu," informoval J. Kanóc o trénerskej výmene, pričom dodal, že s Jozefom Šechným naďalej rátajú na poste trénera pri družstve mladšieho dorastu.

Na papieri Stripai

Hoci sa Dukle pod vedením Petra Mihaľa skutočne darí, o čom svedčí séria dobrých výkonov i výsledkov, oficiálne ešte trénerom Michaloviec byť nemôže. Aj v utorok doma proti Dolnému Kubínu či včera s Topoľčanmi bol na papieri hlavným kormidelníkom Dukly útočník tretej formácie Martin Stripai, ktorý je vlastníkom potrebnej trénerskej licencie. "Peter Mihaľo sa čoskoro prihlási na štúdium trénerskej triedy a keď už bude zaradený do kurzu, potom bude môcť na špeciálnu výnimku viesť mužstvo aj on," vysvetlil prezident klubu. Dodajme, že oficiálne by Michalovce zatiaľ mohli viesť aj obranca Pavel Valko či útočník Peter Mižák, ktorí majú tiež potrebné "papiere", ale kým Valko uvažuje nad odchodom do zahraničia, Mižák je trénerom žiakov, preto je dočasnou voľbou Stripai. "Bez ohľadu na to pôjde všetko v starých koľajach, mužstvo bude koučovať Peter Mihaľo, ktorému želáme čo najviac úspechov," dodal J. Kanóc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.