Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Šechný reaguje na vyjadrenia Černegu

Richard Šechný vs. Alexander Černega. Bývalý kapitán Dukly reaguje na vyhlásenia prezidenta klubu. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 1. sep 2015 o 22:00

Šechný sa pred začiatkom prípravy nedohodol s vedením vojakov na novej zmluve.

Šéf michalovského hokejového klubu Alexander Černega reagoval na niektoré slová bývalého kapitána mužstva Richarda Šechného, ktoré odzneli v článku „Cítil, že o jeho služby už nie je záujem“ uverejnenom 4. augusta v našom týždenníku. Ani reakcia hokejového veterána nenechala na seba dlho čakať.

MICHALOVCE. Šechný sa pred začiatkom prípravy nedohodol s vedením „vojakov“ na novej zmluve, pôvodne mal namierené do Čiech, ale napokon zakotví v konkurenčnom Prešove.

Práve odchod 43–ročného centra bol témou spomínaného článku z úvodu augusta, a niektoré vyjadrenia skúseného hráča sa vedeniu klubu nepáčili.

To sa rozhodlo reagovať, nuž a hneď nato sa o slovo prihlásil aj Šechný...

Alexander Černega: „V prvom rade by som sa chcel Rišovi Šechnému poďakovať za jeho trojročné pôsobenie v michalovskom hokeji počas nášho vedenia. Ide o tri sezóny, v ktorých sme dosiahli výborné úspechy. V prvých dvoch rokoch sme boli vo finále, ktoré síce pre nás nebolo úspešné, no aj tak vládla spokojnosť tak u nás, ako aj u verejnosti. Minulá sezóna nám príliš nevyšla a vrcholom bolo vypadnutie už vo štvrťfinále s Liptovským Mikulášom. Po tomto výsledku nastala v celej hokejovej obci nespokojnosť, či to bolo u nás alebo v radoch divákov. Chcel by som len podotknúť, že Rišo Šechný v tej dobe nebol iba kapitánom a vodcom tímu na ľade, ale aj asistentom trénera, pôsobil teda aj v realizačnom tíme. V týchto veciach sme ako správna rada klubu trochu sklamaní. Keď sa darilo, tak sa Rišo tváril, že to bola hlavne jeho zásluha, no keď sa nedarí, zodpovednosť už prebrať nevie a tvári sa ja nič, ja muzikant. Netajím, o Riša sme mali záujem aj pred touto sezónou. Na rokovaní o novej zmluve však neprišlo k dohode.“

Reakcia Richarda Šechného: „Pán Černega pred sezónou dotiahol na trénerský post Milana Staša. Už na začiatku ročníka sa vyskytli prvé konflikty, pretože Staš mu vysvetľoval, že treba vymeniť niektorých hráčov, že mužstvo je zle poskladané. Pán Černega mu tvrdil, že káder je poskladaný dobre, že on ho poskladal. Nakoniec došlo k tomu, že odvolal Staša. Potom som pánovi Černegovi stále tvrdil, že mužstvo treba na play-off doplniť, lebo s tým bola malá pravdepodobnosť, že sa postúpi vo vyraďovacej časti ďalej. Navyše sa zranili Fajčák s Urbanom a náhrada neprišla žiadna. To je jedna vec. Druhá je tá, že neviem, či je to moja zodpovednosť, že sme vypadli už vo štvrťfinále, keďže som nazbieral najviac bodov v tíme. Druhý za mnou v mužstve mal až o dvadsať bodov menej ako ja. Opakujem, mužstvo skladal on sám, ani tréner, ani ja, ani nikto iný z vedenia.“

Prémiový obsah

Pre dočítanie článku je potrebné kúpiť predplatné.

Máte už konto alebo predplatné SME.sk?
Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.